Logo
17 Грудня 2014, 16:55

В Івано-Франківському облмуздрамтеатрі поставлять «Енеїду»

21 грудня на сцені облмуздармтеатру відбудеться прем’єра вистави «Енеїда» за Іваном Котляревським.

енеїда1

За словами директора театру Ростислава Держипільського, до підбору репертуару в театрі підходять дуже скурпульозно, тим паче сьогодні, пише Репортер.

«Не можна грузити людей негативом, але з другого боку – не може бути багато розважального, бездуховного матеріалу, – говорить Держипільський. – А «Енеїда» настільки актуальна для сьогодення, особливо, дві її останні частини – «Війна». Вразило настільки там все подібне до того, що відбувається у нас зараз. Навіть до дрібниць. Заради цього ми й взяли цю постановку».

Також директор театру зазначив, що у виставі глядачі вловлять мотиви Майдану, початків війни, АТО.

У постановці задіяна вся молода трупа театру, а також студенти другого курсу театрального відділення Інституту мистецтв. «Це буде такий меседж молоді, яка й змогла розбити ту систему, яка існувала в державі, – говорить Ростислав Держипільський.

енеїда

За словами головного героя вистави Олексія Гнатковського, який також є асистентом режисера, багато прийомів та задумів щодо постановки довелося відсіяти. «Зараз глядач мислить кліпово, миттєво, – говорить він. – Їм не треба пояснювати, а натякати. Так ми й старалися працювати. Тому глядач, який прийде на виставу побачить щось нове».

Вистава насичена народною музикою, пластикою та візуалізацією. Нагадаємо, прем’єра «Енеїди» відбудеться 21 грудня о 18.00.

Схожі Новини