Logo
25 Вересня 2019, 20:50

В університеті нафти і газу відкрили лабораторію інтернет-речей

На свій 52-й день народження Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу отримав подарунок – в Інституті інформаційних технологій відкрили лабораторію Інтернет речей

Таємниці функціонування Інтернет речей тут осягатимуть студенти нової спеціальності “Інформаційні системи та технології”, пише Типовий Франківськ з посиланням на прес-службу вишу.

“Потреба в такій лабораторії зумовлена тим, що фахова підготовка спеціалістів за цією спеціальністю передбачає багато дисциплін, які охоплюють напрямок Інтернету  речей. Він зараз найновіший і найбільш затребуваний”, – розповідає завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем (ІТТС) Леонід Заміховський.

Вихованці кафедри ІТТС Інституту інформаційних технологій вже зробили багато цікавих речей, що привернули до себе увагу на декількох цьогорічних наукових пікніках. Зокрема, на червневому за продемонстрований рівень фахової підготовки студентів університету, зокрема кафедри ІТТС, його локацію було відзначено як кращу другим призовим місцем, окрім того, команда ІФНТУНГ отримала від міського голови Диплом за популяризацію та відданість науці, за вагомий внесок у розвиток освіти, науки та профорієнтації серед дітей і молоді, а також Кубок переможців.

Звісно, це тільки перші кроки у великому всесвіті ІТ-технологій, які зараз роблять старшокласники. В університеті на них чекатимуть складніші завдання, приміром автоматизація всього функціонування так званого «розумного будинку».

Його «мозок» демонструє Юрій Паньків: коробочка завбільшки із цигаркову пачку – насправді мікрокомп’ютер, який, вправно запрограмований, перетворюється на справжнього «домоправителя», що допильнує найменшу дрібничку у вашому господарстві.

Викладачі кафедри не тільки вчать студентів створювати таких помічників, але й власноруч облаштовують свій побут за останнім словом техніки. Сергій Зікратий демонструє, як «спілкується» зі своїм помешканням через смартфон: дистанційно регулює температуру в квартирі, контролює споживання електроенергії. Це саме той випадок, коли студентів вчать практики.