Logo

Надвечір'я Богоявлення: 18 січня — свята, іменинники та історичні події дня

18 січня: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, іменинників та пам'ятних подій цього дня.

Сьогодні, 18 січня, у світі відзначаються День святкового очікування та День технічного обслуговування.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують власники таких імен:  Аполлінарія, Григорій, Євгенія, Йосип, Лук’ян, Матвій, Поліна, Роман, Семен, Сергій та Тетяна.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

12-pisnih-strav-e1515149156992 

18 січня православні християни відзначають Водохресний святвечір, наступного дня – Водохреще – буде останнім святом із різдвяних. Сьогодні необхідно дотримуватися суворого посту, тобто, нічого не їсти до певного часу. І звичайно ж, цього дня колядують.

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

1654 р. — у Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила віддати Гетьманщину під протекторат Московського царства зі збереженням прав і вольностей Війська Запорозького.

• 1886 р. — у випуск надійшов перший автомобіль.

• 1919 р. — у Лондоні засновано автомобілебудівну компанію «Бентлі Моторз», котра спеціалізувалась на виробництві спортивних і вишуканих автомобілів. У 1931 році «Бентлі» була придбана компанією «Роллс-Ройс».

• 1944 р. — на Волині відбулися перші серйозні сутички Української повстанської армії з військами НКВС

• 1964 р. — американські лікарі закликали конгрес зобов'язати сигаретні компанії писати на пачках попередження про небезпеку паління для здоров'я.

• 2010 р. — вибухнули кисневі балони на 4-му поверсі лікарні № 7 міста Луганська (відділення кардіології). В результаті — 16 загиблих.

 

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

• Володимир Антонович, український історик, археолог, етнограф.

• Іван Їжакевич, видатний український живописець, письменник і графік; художній керівник рисувальної школи в Києво-Печерській лаврі, розписав Свято-Покровську церкву у Покровському монастирі, Церкву Всіх Святих і Храм преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської лаври.

Іван Труш, український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.

Олександра Екстер, видатна українська художниця-авангардистка (кубофутуризм, супрематизм, конструктивізм).

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване