Logo
5 Червня 2020, 15:17
Теги: мітинг

"Авакова у відставку!": в Івано-Франківську мітингували під будівлею поліції

В Івано-Франківську під стінами Головного управління Національної поліції в області зібралося близько 30-ти людей. Учасники акції вимагають відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Мітингувальники тримали в руках плакати із написами: "Міністр вбивць", "Аваков чорт", "Поліція з народом чи з міністром?", інформує Суспільне.

Протестувальники дорікають міністру внутрішніх справ за найбільш резонансні справи. Зокрема, зґвалтування жінки у Кагарлицькому відділенні поліції, вбивство поліцейськими неповнолітнього Кирила Тлялова, справу Шеремета, події в Броварах та нерозкриті напади на активістів.

Свої вимоги висловили і через гучномовець: "Нам потрібно створити інституцію, системні органи, які будуть захищати закон, а не окремих людей і їхні інтереси".

Серед учасників були представники Української Галицької партії, "Демократичної Сокири" і пересічні франківці.

Організатор акції Олег Саїк вважає, що реформа Нацполіції провалена, а міністерство внутрішніх справ узурпувало владу: "Ми не будемо розпилювати свою увагу на інших представників правоохоронних органів, зараз мова йде тільки про відставку міністра. Тому що риба гниє з голови, і наразі ця голова – це є міністр. Завдання МВС – захищати нас. Чи відчуваєте ви зараз захист після цих всіх історій, які відбулися в Україні? Я цього не відчуваю".

Учасниця акції Аліна Рогальська каже, що відповідальність за дії міністра Авакова несе і президент Зеленський: "Він насамперед говорив, що дав Авакову випробувальний термін, який вже давно пройшов. І щось я не бачу ніяких покращень".

Мітингарі згадують і ситуацію, що трапилася напередодні у Івано-Франківському міському відділку поліції на Бельведерській. Там поліцейські принижували затриманих хлопців і лаялися.

До мітингувальників вийшов т.в.о заступника начальника обласної поліції Остап Білейчук. Він розповів, що полісменів, які принижували хлопців у відділку поліції на Бельведерській, звільнили. "Справи направлено в Державне бюро розслідувань. Воно дасть кваліфікацію. На мою думку, там однозначно є правопорушення кримінального закону. Я думаю, що вони мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Це є наша позиція", - коментує ситуацію Остап Білейчук.

Акція була санкціонованою і порушень під час проведення не було – каже представник поліції діалогу, лейтенант Микола Гурак: "Усі намагалися дотримуватися умов карантину і не порушувати його. Тобто люди перебували в засобах індивідуального захисту, не лише в масках, але багато людей і в рукавичках, намагалися дотримуватися соціальної дистанції і не порушувати громадський порядок".

Представник правоохоронців вважає, що люди дотримувалися епідеміологічних вимог та громадського порядку.

Учасник акції Владислав Біль переконаний, що реформування поліції ще не закінчилося: "Що швидше люди, які знаходяться за цими стінами, зрозуміють, що собою представляє їхній міністр і вся їхня система, то буде краще для них. У підсумку я хотів би звернутися до наших друзів-правохоронців їхньою ж лексикою: "Ми все ж таки зможемо опустити вас на землю, як робили вже не раз".

Такі ж акції сьогодні відбуваються в інших містах України.