Logo
1 Листопада 2021, 18:48

Брошнів-Осада. Боротьба за чисте повітря триває

Деревообробне підприємство ТОВ “Свісс Кроно” на території селища Брошнів-Осада працює більше 15 років. Як вже раніше повідомляв Типовий Франківськ, 13 жовтня 2021 року на офіційному сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України опубліковано повідомлення ТОВ «Свісс Кроно» про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, та намірів збудувати відділення по підготовці смоли в смт Брошнів-Осада.

 Небайдужі мешканці вивчили питання, відтак організували збір підписів проти заявленого виробництва формальдегідних смол, що неабияк вплине на екологічну ситуацію в громаді.  На сьогоднішній день вже вдалося зібрати  більше двох тисяч підписів.

Голова обласної організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Платформа Громад»  Назарій Іванів спільно з депутатом Івано-Франківської обласної ради від франкції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Платформа Громад» Тарасом Виноградником реагуючи на звернення жителів Брошнів-Осади та навколишніх сіл підготували депутатське звернення до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА, Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області та усіх жителів Калуського району.

 «Ситуація  критична! Саном на сьогодні місцева влада не спромоглася зробити жодних дій. Є всі підстави говорити, що вони зацікавлені щоб все відбулося так, як того хоче «Свісс Кроно». Спільно з небайдужими до складної екологічної ситуації в громаді,  ми докладемо максимум зусиль, щоб будівництва цього шкідливого виробництва на території громади не відбулося», - прокоментував депутат обласної ради, голова обласної організації політичної партії «Платформа Громад» Назарій Іванів.

EFIR-00-35-34-15-Still034
Окрім цього , 29 жовтня з ініціативи голови екологічної комісії, депутата Брошнів-Осадської територіальної громади Олександа Кривогубця було проведене засідання комісії за участі голови селищної ради Тараса Манорика,  на якій  ознайомили пана Тараса з проєктом рішення Брошнів-Осадської селищної ради до органів державної влади та закликали провести 31 жовтня громадське обговорення, а також позачергову сесію щодо обговорення ризиків  екологічної проблеми у громаді. Проте, реакції від місцевої влади так і не було.

 У неділю, 31 жовтня в цетрі Брошнів-Осади дотримуючись всіх карантинних та захисних вимог, мешканці зібралися без участі місцевої влади для обговорення кричущої проблеми. Жителі та всі присутні були обурені замовчуванні та бездіяльності влади.

EFIR-00-34-04-05-Still028

 «Ми сьогодні тут, щоб почути точку зору громадян, що вони про це думають. Керівництво громади не прийшло, не хоче скликати позачергову сесію, не хоче проводити громадські слухання, а як тоді управляти державою? Які механізми? Знову повстання людей? Ми не хочемо цього! Ми хочемо відкритого щирого спілкування», - Тарас Виноградник.

EFIR-00-34-24-24-Still029

 На громадському обговоренні усі бажаючі жителі громади мали змогу висловити свою позицію та обмінятися думками.

Пані Галина, жителька села Пійло каже: «це питання болюче для моєї сім’ї для всіх жителів Брошнів-Осади та прилеглих сіл. Ні для кого не є секретом, що формальдегід, який планують випускати в повітря є дуже шкідливий  для організму, та буде накопичуватися в нашій природі. Ми хочемо захистити своє життя, наших дітей, наше майбутнє покоління. Не тільки про себе потрібно думати. Всі небайдужі повинні стати на захист нашої природи і нашого життя».

 Варто зазначити Всесвітня організація охорони здоров'я довела,  що формальдегід викликає серйозні  порушення здоров'я. Отруєння формальдегідом за дією на організм аналогічно інтоксикації миш’яком. Від впливу його парів страждає дихальна система, він впливає на мозок і слизові оболонки очей і носа.

 EFIR-00-39-59-05-Still042

«Розвиток промисловості - це добре, можливе збільшення робочих місць - теж. Але є питання екологічної ситуації, впливу на навколишнє середовище, дотримання генерального плану території, здоров’я громадян», - додав Тарас Виноградник.