Logo

Брошнів - Осадська громада виступає проти відкриття відділення по підготовці смоли ТОВ «Свісс Кроно»

Жителі Брошнів-Осади виборюють право дихати чистим повітрям.

Як раніше Типовий Франківськ повідомляв, що у смт. Брошнів-Осада, що на Калущині для виробничих потреб ТОВ "Свісс Кроно" планується нове будівництво відділення з підготовки смоли.

Потужність виробництва готового продукту – карбамідно формальдегідної смоли та меламін карбамідно формальдегідної смоли – 44 000 тон в рік. Така діяльність ще більше буде вплинути на екологічну ситуацію в регіоні.

Коли громадські активісти дізнались про даний проєкт, одразу виступили проти того, щоб таке виробництво не функціонувало на їхній території.

Тим кому не байдужа екологічна проблема, організували збір підписів, щодо скасування намірів будівництва відділення по підготовці смоли в смт. Брошнів-Осада, яка підлягає оцінці впливу на довкілля.

Вже не перший рік жителі Брошнів - Осади та з інших околиць потерпають від викидів заводу. За словами мешканців, жителі регулярно відчувають неприємний запах, мають проблеми зі здоров’ям. Станом на 2021 рік екологічна ситуація у громаді є однією з найгірших в Івано-Франківській області, а показник онкозахворювань одним із найвищих.

«Вважаю, таку діяльність заводу неприпустимою не тільки для нашої місцевості, але й для всієї області. Такі викиди в атмосферу вже в котрий рік терпіли, коли почула про добудову нового відділення, то одразу жахнулася. Нам й так важко дихати цим повітрям, часто діти хворіють я й сама астматик, тому уявіть, як мені перебувати в такій атмосфері?! Боюся подумати, що буде далі і чим будуть дихати мої діти та внуки», - прокоментувала жителька Брошнів-Осади.