Logo
2 Грудня 2021, 19:15

Бюджетна заборгованість Івано-Франківської територіальної громади на кінець року складає 105, 9 мільйонів гривень

Сьогодні в Обласні Державній Адміністрації розповіли про стан виконання місцевих бюджетів області у 2021 році.

Так у 2021 році зведений бюджет Прикарпаття недоотримає 166, 5 мільйонів гривень. Про це на нараді у голови ОДА розповіла директорка Департаменту Фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич. Із 62 територіальних громад виконання  затверджених планових показників з урахуванням змін не буде забезпечено по 15 місцевих бюджетах. До прикладу, Обертинська територіальна громада не доотримає 7,4 мільйонів гривень, Галицька територіальна громада  - 10, 7 мільйонів гривень. Причиною цього, зазначає чиновниця, є невиконання вихідної частини бюджетів громад, а це вплине на виконання видаткової частини бюджетів.

Станом на 24 листопада поточного року обсяг кредиторської заборгованості із виплати заробітньої плати працівникам бюджетних установ області складав 107, 4 мільйонів гривень. Зокрема по органах місцевого самоврядування 10,1 мільйонів гривень, у галузі освіти -  85, 4 мільйонів гривень, в інших галузях - 11,8 мільйонів гривень. При цьому обсяг простроченої кредиторської заборгованості у кінці року збільшиться на 37 мільйонів гривень.

Зокрема, заборгованість по бюджету Івано-Франківської територіальної громади складає 105, 9 мільйонів гривень, в тому числі прострочено 86,7 мільйонів гривень по всім галузям бюджетної сфери.

"Хочу зазначити, що  в більшій мірі - це несплачені податки на нараховану заробітню плату", -  зауважила Ірина Мацькевич.

У Департаменті фінансів ОДА просять голів територіальних громад спрямувати фінанси на погашення заборгованості із виплат зарплат у бюджетній сфері. Крім того, область має борги по енергоносіях у розмірі майже 84 мільйонів гривень. Найбільший обсяг у Івано-Франківській громаді, понад 81 мільйон гривень.