Logo

День енергетика: 22 грудня — свята, іменинники та історичні події дня

22 грудня: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, іменинників та пам'ятних подій цього дня

Сьогодні, 22 грудня, в Україні відзначають День енергетика та День працівників дипломатичної служби.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують власники таких імен: Ганна, Олександр, Василь, Володимир, Вольдемар, Степан, Анна та Єфросинія.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

svyata-anna-i-prechysta-diva-mariya-res-large

Одне з грудневих свят – День Святої та праведної Анни. Його встановлення пов’язане з непорочним зачаттям праведною Анною доньки Марії – Матері Ісуса Христа. Свята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою донькою священика Матфана з Вифлеєму. Її видали заміж за святого Йоакима. Довгий час свята Анна була безплідною, але через двадцять років ангел Господній повідомив подружжю про те, що у нього народиться донька, яку буде благословляти все людство. Згодом в один із днів вже немолода Анна відчула, що носить дитину під серцем. За народним віруванням, літо зустрічається із зимою двічі на рік: на Стрітення та в день святої Анни. За давнини це свято особливо шанували вагітні жінки, яким протягом дня заборонялося братися за будь-яку роботу. На Ганни, крім узгодження святкувань, виготовляли різдвяні прикраси — «павуків» та «їжаків» з соломи. З цього дня починали готуватися до свят і жінки: білили та прибирали оселі, краще підгодовували свиней, щоб мати свіжину до Різдва.

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

• 1882 р. — Помічник американського винахідника Томаса Едісона, Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду і прикрасив нею ялинку в себе вдома на Різдво.

• 1895 р. — Німецький фізик Вільгельм Рентґен опромінив руку своєї дружини «Х-променями», отримавши один із перших у світі рентґенівський знімок (найперший за три роки до нього отримав український фізик Іван Пулюй).

• 1917 р. — Голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ. Очолив Генеральне секретарство Олександр Шульгін. З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата.

• 1917 р. — Мала Рада Української Народної Республіки ухвалила закони про Головну скарбницю та Державний банк України.

• 1917 р. — Конгрес США ввів у країні «сухий закон».

• 1918 р. — У Києві командир Осадного корпусу січових стрільців Євген Коновалець видав наказ про заборону антидержавної агітації.

• 1941 р. — Британський прем'єр-міністр Вінстон Черчілль прибув до Вашингтона для переговорів з президентом США Франкліном Рузвельтом щодо об'єднання англо-американських зусиль і вироблення спільної стратегії у війні проти Німеччини та Японії. Наслідком переговорів стало створення «Об'єднаних Націй».

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

• Данило Самойлович (Сушковський), український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.

 Марко Вовчок (Марія Вілінська), українська письменниця («Кармелюк», «Невільничка», «Інститутка»).

• Ганна Юрчакова, українська драматична акторка.

Натан Альтман, український художник-авангардист (кубіст), скульптор і театральний художник.

Микола Горбань, український історик доби Розстріляного відродження, архівіст, письменник; батько відомого вченого Олександра Горбаня, професора Університету Лестера (Велика Британія), директора Центру Математичного Моделювання і кафедри прикладної математики; дід художниці Анни Горбань.

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване