Logo

Депутати Івано-Франківської міської ради просять Шмигаля посприяти у збереженні роботи місцевого арматурного заводу

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулись до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Служби безпеки України Івана Баканова з приводу критичної ситуації, що склалася на підприємстві ПрАТ «Івано-Франківський. арматурний завод».

ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод» унікальне в Україні підприємство-виробник трубопровідної арматури для підприємств енергетичної галузі, нафтогазової та хімічної промисловості.
Підприємство належить до єдиних постачальників арматури спеціального призначення для забезпечення безпеки ядерних установок.
Завод успішно працював, виконуючи державні та приватні замовлення. Однак протягом останніх двох років підприємство з незрозумілих причин припинило виробництво. З грудня 2020 року на підприємстві не виплачується заробітна плата і станом на 01.08.2021 року складає 8 082 тис. грн.

Зі слів представників трудового колективу ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод» на 2021 рік має підписані контракти з чеським заводом MSA, від якого отримало авансовий платіж, АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», Рівненською АЕС, котра очікує деталей для планового ремонту.

"Керівництво ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод» повністю усунулося від виконання посадових обов’язків, працівників не допускають до робочих місць, енергопостачання підприємства припинено. Складається враження, що при наявності замовлень, бажання трудового колективу працювати, керівництвом підприємства саботується діяльність та, можливо, умисно доводить до банкрутства", - кажуть у міській раді.

Виходячи зі специфіки виробництва, ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод» можна віднести до об’єктів критичної інфраструктури, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення, виведення з ладу, руйнування якого, порушення функціонування якого може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам матиме вплив на національну безпеку і оборону, призвести до значних матеріальних та фінансових збитків.

"Ми, як депутати Івано-Франківської міської ради, не можемо залишатися осторонь проблем трудового колективу. Усвідомлюючи можливі наслідки від зупинки критично важливого для держави виробництва просимо:
1.Провести перевірку можливих спроб умисного знищити стратегічно важливого підприємства з метою створення кризових явищ в енергетичній сфері України.
2. Вжити заходів для збереження обладнання, відновлення роботи та погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод», - йдеться у зверненні.