Logo
4 Серпня 2019, 12:04

Дим від пожежі в Сибіру дістався Аляски: моторошні фото

У російському Сибіру продовжують вирувати масштабні лісові пожежі, що охопили понад 3 мільйони гектарів. Дим на Далекому Сході і в Сибіру покрив більш як 600 міст і сіл.

Пожежі вже почали гасити вертольоти армійської авіації РФ Мі-8 та Іл-76, повідомляє Міноборони РФ, пише Типовий Франківськ із посиланням на Канал 24

Складна обстановка спостерігається на території Бурятії, Якутії, Забайкальського і Красноярського країв, Іркутської області. Там в 618 населених пунктах 34 районів спостерігається задимлення, – розповіли в РФ.

Авіація скидає по 5 тонн води на палаючу місцевість у Красноярському краї та Іркутській області. Щодня вони будуть виконувати від 10 до 15 вильотів для локалізації вогнищ займання.

Наразі за даними російських відомств, на території країни зафіксовано 160 лісових пожеж на площі 122 тисяч гектарів. Загальна площа пожеж, на яких припинили роботи з гасіння, становить 3 мільйон гектарів.

 

Що відомо про пожежі в Росії?

Пожежі палають у Сибіру Страшні пожежі в Сибіру: дим дійшов до Канади та США, росіяни викликають дощі вже понад тиждень. Гасять лише там, де є загроза населеним пунктам. Решту – майже 90% – залишають палати. Мовляв, гасити недоцільно та ще й така бездіяльність виправдана в Росії законом: на тлі санкцій і скорочення темпів зростання російської економіки уряд пішов на заходи жорсткої економії, а тому, ще у 2015 році запропонував гасити лише ті пожежі, які становлять загрозу життю людей.

Цим рішенням Кремля і прикриваються місцеві чиновники у відповідь на численні скарги громадян на проблеми з диханням через смог та ігнорують загибель червонокнижних тварин.

Дим від російських згарищ дістався вже до сусіднього Казахстану, території Аляски та західного узбережжя Канади.