Logo
17 Жовтня 2022, 18:26

ЄС схвалив виділення 500 млн євро на озброєння для України

ЄС офіційно затвердив виділення Україні шостого траншу.

У Європейському Союзі схвалили виділення ще одного траншу Україні вартістю 500 мільйонів євро на закупівлю зброї.

Про це йдеться у пресрелізі Ради ЄС.

"Мобілізація додаткових 500 мільйонів євро країнами-членами ЄС є ще одним доказом, що ми залишаємося непохитними у нашій підтримці українських Збройних сил для захисту країни від загострення незаконної агресії. Останні невибіркові атаки Росії проти українського цивільного населення і цивільної інфраструктури - це ще один доказ повної зневаги Росією прав людини і міжнародного права, ЄС продовжить підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно і необхідно", - наголосив високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

Також зазначається, що завдяки цій допомозі Євросоюз ще більше активізує підтримку України для захисту її суверенітету і територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів і для захисту цивільного населення проти російської агресивної війни. Зокрема, шостий транш на суму 500 млн євро тепер збільшує загальну допомогу Євросоюзу для України в рамках Європейського фонду миру до 3,1 мільярда євро.

Ця допомога передбачає виділення 490 мільйонів євро на зброю і ще 10 млн євро для покриття витрат на забезпечення технічного обслуговування і ремонту техніки, яка вже раніше була передана Україні.

Варто сказати, що про п'ятий транш в 500 млн євро на озброєння для України в Європейському Союзі домовились у липні. 

 

 

 

Фото з відкритих джерел