Logo
27 Лютого 2022, 10:36

ЄС та G7 не схвалили повне відключення Росії від SWIFT, попри очікування

Світові лідери не змогли домовитися про відключення Росії від системи банківських платежів SWIFT у рамках третього пакета санкцій проти Росії через її вторгнення до України.

Як пише Європейська правда, очікування та переможні заяви посадовців з цього приводу виявилися хибними, пояснює стаття "ЄвроПравди" "Операція "ізоляція""

Очікувалося, що цей елемент буде схвалений лідерами США та ключових держав Європи, однак уночі з’ясувалося, що ключовий елемент цього пакета санкцій послабили задля досягнення компромісу.

У спільному рішенні держав Євросоюзу та G7 йдеться про те, що лише "окремі російські банки будуть видалені з системи SWIFT". "Це забезпечить, що ці банки будуть від’єднані від міжнародної фінансової системи, і це зашкодить їхній здатності діяти глобально", - йдеться в узгодженій заяві лідерів.

Стаття пояснює, що цей захід не є аналогом "відключення Росії", якого очікували від Заходу.

"Йдеться про додаткові санкції проти невеликого переліку російських банків, що може підірвати їхню стабільність, але на експортний потенціал Росії ніяк не вплине. "Наприклад, "Газпрому" буде достатньо відкрити рахунок у будь-якому банку, що не є у "розстрільному списку" - і продовжувати приймати платежі на його рахунки", - пояснює публікація.