Logo

Франківськ отримає 1 мільйон євро від Єврокомісії на розвиток економіки

Проєкт «Нова економіка Івано-Франківська» став переможцем  у конкурсі програми ЄС «Мери за економічне зростання». 

Він буде втілюватися Івано-Франківською міською радою спільно з урбаністичною лабораторією «METALAB», платформою «Тепле Місто», Інноваційним центром Промприлад.Реновація та Агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks. 

Загальний бюджет проєкту – 1,25 мільйона євро. З них – 1 мільйон євро фінансується Європейським Союзом, решту коштів забезпечують партнери проєкту. Відповідну угоду Івано-Франківська міська рада підписала з Європейською комісією минулого тижня. 

photo-2021-12-29-15-38-38

«Нова економіка Івано-Франківська» стартує у квітні 2022 року та триватиме три роки.  Він має на меті підтримку і розвиток місцевого бізнесу та науки, створення нових робочих місць. 

Проєкт передбачає комплексні дослідження економіки міста, освітню програму, фінансову та інституційну підтримку інноваційних бізнесів і продуктів,  впровадження ваучерів для підтримки інноваційних малих та середніх бізнесів, створення Івано-Франківського інноваційного клубу, облаштування мейкерспейсу та сучасної лабораторії на базі Інноваційного центру Промприлад.Реновація. 

 «Попереду у нас з партнерами три роки важливої роботи, спрямованої на зміни та розвиток Івано-Франківська. METALAB у межах цього проєкту займатиметься повномасштабним облаштуванням мейкерспейсу (нині Відкритий цех «Парасолька»), створенням і запуском тестової фази мікробіологічної лабораторії. Також ми розробимо тренінгову програму сталих практик у будівництві та проведемо хакатон з продуктового дизайну», – розповіла кураторка урбаністичної лабораторії «METALAB»  Анна Пашинська.     

Довідково: 

«Мери за економічне зростання» (M4EG) - це ініціатива Європейського Союзу, що розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць.