Logo
1 Липня 2020, 10:58

Франківський рибпатруль вилучив 500 метрів браконьєрських сіток на Дністрі

27 червня 2020 року івано-франківські рибпатрульні здійснили рибоохоронний рейд річкою Дністер в межах Тлумацького району.

Про це повідомили в Управлінні державного агенства рибного господарювання в Івано-Франківській області, пише Типовий Франківськ.

Близько 12 години поблизу с. Нижнів на заплаві виявлено грубе порушення п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства – особа здійснювала вилов риби за допомогою забороненого знаряддя лову саморобного підсака (риби та інших біоресурсів не зловлено).

Після складання протоколу по ст.85 ч 4 КУпАП, опису-оцінки та акту вилучення заборонених знарядь лову державними інспекторами обстежено заплаву річки Дністер в районі «озера Корито», де виявлено 6 безгосподарських знарядь лову загальною довжиною 310 метрів (2 сітки по 50 м, 2 по 75 м, 2 сітки по 30 м).

У сітках знаходилася і негайно була випущеною в живому стані в природне середовище така риба: марена звичайна (занесена до Червоної книги України) - 2 екз., заборонений до вилову Правилами любительського і спортивного рибальства рибець звичайний - 4 екз., а також інші види риби: краснопірка звичайна - 35 екз., підуст звичайний - 9 екз., плоскирка – 8 екз., окунь звичайний - 6 екз., головень - 4 екз., сазан - 1 екз. Таким чином, рибоохоронцям вдалося запобігти збиткам рибному господарству на суму 5114 грн.

Опісля рибоохоронний рейд було продовжено в селі Петрилів Тлумацького району. Близько 14 години рибоохоронцями на заплаві річки Дністер («Бик») виявлено безгосподарське знаряддя лову (без риби) - крошню розміром 2,5х2,5 м. Складено акт виявлення та вилучення безгосподарського майна.

За допомогою тралювання з надувного човна вилучено 5 безгосподарських ліскових сіток загальною довжиною 190 метрів (2 сітки по 50 м, 3 сітки по 30 метрів), з яких в живому стані виплутано з тенет і випущено в природне середовище існування 7 екз. головня (таким чином, вдалося запобігти збиткам природному середовищу на суму 119 грн). Складено акт виявлення та вилучення безгосподарського майна.

На березі державні інспектори здійснили спробу провести профілактичні роз’яснювальні бесіди з кількома десятками місцевих мешканців, що перешкоджали покинути місце події з вилученими забороненими знаряддями лову. Рибоохоронці викликали на місце події працівників Нацполіції, які оперативно прибули на місце події і допомогли стабілізувати ситуацію.