Logo
24 Вересня 2021, 14:17

Ігор Довірак: Критична ситуація щодо забезпечення пацієнтів препаратами необхідних до-та післяопераційний період трансплантації

Станом на сьогодні в Івано-Франківській області склалася критична ситуація щодо забезпечення пацієнтів з трансплантованими органами необхідними препаратами для імуносупресивної терапії. Пише Типовий Франківськ.

Причиною виникнення проблеми стало відсутність коштів з державного бюджету за бюджетною програмою «Забезпечення медичних закладів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» в частині закупівлі медикаментів та медичних виробів для хворих до - та післяопераційний період з трансплантації.

Голова Печеніжинської селищної ради, представник  політичної партії «Всеукраїнського об’єднання «Платформа Громад» Ігор Довірак звернувся з такою проблемою до експрем’єра міністра України, лідера політичної партії «Українська стратегія» Володимира Гройсмана для того, щоб це питання підняти на загальнодержавному рівні.

На телеканалі «Україна 24» Володимир Гройсман звернувся до представників влади:

 «В громадах немає грошей, а на сьогодні ви виставили ціну за газ 25 тис. грн за 1000 кубів. Ви банкрутуєте місцеве самоврядування. Все те, що ми зробили за декілька років, збільшивши їхні бюджет у декілька разів, зараз ви нахабно це забираєте. Люди від цього потерпають. Реагуйте на такі речі, адже це надзвичайно важливо».

За даними в Івано-Франківській області по 33-ох громадах Івано-Франківської області є 75 пацієнтів з трансплантованими органами. Вартість  необхідних препаратів для терапії, якої вони потребують на період вересень - грудень цього року – 7 млн грн. Через невиконання місцевих бюджетів за 8 місяців поточного року (із 62 територіальних громад Івано-Франківської області не забезпечили виконання 19, на загальну суму 51 млн гривень) громади не в змозі виділити фінансування за цим призначенням.

Це питання посідає важливе значення в громадах від якої потерпають не тільки на Прикарпатті, а й всіх областях України.