Logo
11 Жовтня 2023, 15:15

Івано-Франківськ долучився до всеукраїнського проєкту, щоб ефективніше управляти майном громади

Івано-Франківськ долучився до проєкту «Вдосконалення управління комунальними активами для відновлення громад», який має на меті оптимізувати управління комунальним майном, провести інвентаризацію, впровадити сучасну ІТ систему та впровадити механізми максимально ефективного використання майна на користь громади.

В рамках старту проєкту «Вдосконалення управління комунальними активами для відновлення громад» заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів і сільського господарства Микола Вітенко від імені Івано-Франківської громади підписав меморандум про співпрацю. Цей проєкт належить до спільної роботи Центру економічної стратегії та Акціонерного товариства "Прозорро. Продажі", і отримав важливу підтримку від програми "U-LEAD with Europe".

«Івано-Франківська громада продовжує роботу над ефективним використанням наявних ресурсів. Ми розвиваємося і використовуємо різні можливості для розвитку, беремо участь в проектах. Наша мета – ефективне управління активами», - коментує заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів і сільського господарства Микола Вітенко.

Проєкт спрямований на оптимізацію управління комунальними активами та максимізацію їхнього використання для розвитку громад. У результаті відкритого відбору було обрано три громади для активної участі в проєкті: Нововолинськ, Івано-Франківськ, Чернівці.

Основні цілі проєкту включають:

Проведення інвентаризації нерухомого майна. Першим кроком у вдосконаленні управління комунальними активами буде детальна інвентаризація усіх нерухомих майнових об'єктів.

Закупівля та впровадження ІТ системи. Для покращення ефективності управління майновими ресурсами буде реалізовано сучасну ІТ систему.

Навчання працівників громад. Частиною проєкту є надання навчання та підтримки для працівників громад, які займаються управлінням комунальними активами.

Виставлення інвестиційно привабливих об’єктів на онлайн аукціони. Проєкт сприятиме залученню інвестицій шляхом виставлення майнових об'єктів на аукціони, що створить можливість для розвитку інфраструктури громад.

Дорожня карта процедури інвентаризації майна. В рамках проєкту розробляється дорожня карта для інвентаризації майна, що допоможе громадам впроваджувати ефективне управління активами.