Logo

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ планує відкрити католицький дитячий садок

Івано-Франківська Архієпархія Української греко-католицької церкви планує відкрити католицький дитячий садок.

Про це розповів сьогодні, в ході медіа-сніданку, присвяченому прийдешньому Дню журналіста, віце-економ Архієпархії отець Віталій Максимів.

З його слів, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин давно мріє, щоб в Івано-Франківську був повний комплекс католицьких освітніх закладів, який би включав дошкільну освіту, молодшу школу, старшу школу та вищий навчальний заклад.

На сьогоднішній день в Івано-Франківську вже функціонують католицька молодша школа та католицький ліцей. Отець Віталій висловив сумнів, що в Івано-Франківську вдасться створити вищий навчальний заклад, аналогічний до того, що є у Львові (мається на увазі Український католицький університет), проте зауважив, що долучитись до вирішення потреби щодо забезпечення іванофранківських дітей дошкільною освітою Церква в змозі. «Є велика потреба суспільства. Я був шокований від того, що третина дітей станом на 2020 рік не потрапляли в садочок. Це жива реальна статистика. Вона є на сайті міста… Це є наші реалії, великі наші реалії. Ми можемо долучитися до цієї проблеми», - зазначив віце-економ.

Зі слів отця Віталія Максиміва, йдеться про садочок на 120 місць, який функціонуватиме за тим же принципом, що і Католицький ліцей: «доступна ціна, без всякого заробітку».

Щодо адреси майбутнього садочка наразі точаться дискусії. Влада міста Івано-Франківська пропонує Архієпархії УГКЦ будівлю та земельну ділянку на вулиці Тарнавського в обласному центрі. Втім, є проблеми. Адже раніше вказана будівля перебувала у загальнодержавній власності і коли її передавали у власність комунальну, діяв закон, який обмежував зміну цільового призначення будівлі та земельної ділянки та їх продаж. Таким чином існує загроза втрати в майбутньому інвестованих у садочок коштів Церкви та її закордонних грантодавців. А це чимала сума. Адже, як зауважив отець Віталій, для того, щоб створити садочок європейського рівня в нього необхідно вкласти щонайменш 40 мільйонів гривень.