Logo

Івано-Франківський аеропорт може втратити статус міжнародного

Сьогодні, 8 грудня, відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, під головуванням депутата обласної ради, ВО «Платформа громад», голови постійної комісії з прав людини, законності та правопорядку, Тараса Виноградника.

DSC07823

На комісії була розглянута низка важливих питань. Зокрема, про стан виконання договору концесії щодо "Мiжнародного аеропорту Івано-Франківськ".

Питання виніс Мирон Дмитрик, засновник аналітичного центру "СТИК", доповідав представник обласної державної адміністрації Сергій Подошва - директор економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації.

"Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ" має спільне базування з авіацією Міністерства Оборони України і з 1992 року має статус міжнародного.
Власником цілісного майнового комплексу "Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ" є територіальні громади міст сіл і селищ області.
Аеропорт має право приймати та відправляти повітряні судна та обслуговувати регулярні чартерні, внутрішні, міжнародні, пасажирські та літерні рейси.

Рішенням від 13 травня 2010 року, Івано-Франківська обласна рада припинила дію договору оренди від 30 жовтня 2003 року цілісного майнового комплексу "Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ", який був укладений між Івано-Франківською ОДА і ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та передала аеропорт в концесію ТОВ «Скорзонера». Згідно з умовами договору з ТОВ «Скорзонера», облрада зобов’язана здійснити реконструкцію та покращення майна отриманого в концесію на загальну суму не менше 50 мільйонів гривень протягом 30 років.

Станом на 31 грудня 2020 року в аеропорт вкладено 26 мільйонів 605 тисяч 110 гривень, закуплено необхідну техніку та обладнання, проведено ремонт окремих приміщень.
Міжнародне регулярне сполучення припинено під час карантину у 2020 році й досі не відновлено.

DSC07819

Мирон Дмитрик заявив, що Івано-Франківський аеропорт має ряд важливих проблем. Договір концесії складений без дотримання законів про концесію.

"Істотною умовою договору концесії є питання використання земельних ділянок на яких розташований цілісний майновий комплекс. 22 га землі в Івано-Франківську, які згідно з актами перебувають в користування обласної ради не принесли на баланс міста жодних коштів і навіть не передані в оренду ТОВ «Скорзонера». Доки дійсний договір з ТОВ «Скорзонера» ми не зможемо отримати від держави платежів. Внаслідок того, що не відбувається ремонту у нас уже понад рік немає міжнародних рейсів. Ще трішечки і ми втратимо статус міжнародного аеропорту, що завдасть великого удару", - сказав Дмитрик.

Комісія дійшла  рішення: до наступного засідання зібрати необхідні документи про стан речей згідно з концесійної угоди та її виконання для можливого винесення цього питання в сесійний зал.