Logo

Комунальні теплопостачальники будуть забезпечені газом - досягнуто домовленостей

21 травня 2021 року за ініціативи Асоціації міст України Президент України В.Зеленський провів нараду для обговорення проблемних питань забезпечення постачання природним газом підприємств комунальної теплоенергетики.

Про це повідомили у пресслужбі АМУ.

Як зазначається, позицію Асоціації міст України на нараді представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, заступник керівника Офісу Президента України Кирил Тимошенко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За підсумками наради було досягнуто домовленості про таке:

1. Протягом наступного тижня (24-30 травня 2021 року) НАК «Нафтогаз України» запропонує підприємствам ТКЕ постачання природного газу на умовах річного контракту за ціною 7 400 грн/тис. куб. м (з ПДВ). Таке постачання буде здійснюватися на умовах післяплати, без застосування штрафних санкцій за подобові небаланси споживання природного газу та його недобір.

2. НАК «Нафтогаз України» звернеться до Державної виконавчої служби України з листом щодо зняття арештів з рахунків підприємств теплопостачання.

3. Найближчим часом Верховна Рада України ухвалить Закон, яким будуть списані борги підприємств теплопостачання за спожитий природний газ, а також відшкодовано заборгованість з різниці в тарифах, яка виникла до травня 2021 року.

4. Найближчим часом Верховна Рада України ухвалить зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання можливості органам місцевого самоврядування здійснювати місцеві запозичення з метою забезпечення придбання природного газу для потреб підприємств ТКЕ.

В Асоціації міст України переконані, що вже найближчим часом досягнуті домовленості будуть реалізовані. Адже лише за таких умов підприємства теплопостачання зможуть продовжити забезпечувати мешканців населених пунктів гарячою водою, а з жовтня –  централізованим опаленням.

У свою чергу АМУ рекомендує підприємствам комунальної теплоенергетики укладати угоди на постачання природного газу тільки після надходження комерційної пропозиції від НАК «Нафтогаз України», яка передбачатиме ціну 7 400 грн./тис. куб. м (з ПДВ).

Нагадаємо, з 20 травня Уряд припинив регулювати ціни на газ для теплокомуненерго, через що виникла загроза залишення 120 міст з населенням загалом у 5 мільйонів людей без гарячої води та тепла.