Logo

Комунальним теплопостачальникам обіцяють списати борги за газ

Комунальним теплопостачальним організаціям обіцяють списати борги перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ.

Про це повідомив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. З його слів, про відповідний законопроєкт йшлося на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбулося на минулому тижні у онлайн-режимі. Участь у ньому серед інших взяли також голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук, голови територіальних громад Прикарпаття.

Як зауважив міський голова, сьогодні теплокомуненерго в усіх містах України мають багатомільйонні суми заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» за спожите «блакитне паливо». В Івано-Франківську це 489 мільйонів гривень, у Тернополі – понад 460 мільйонів, у Хмельницькому – 420 мільйонів гривень.

Вказані борги утворилися насамперед через невиконання державою зобов’язань щодо компенсації різниці в тарифах внаслідок дії меморандумів щодо незбільшення комунальними теплопостачальниками тарифів на теплопостачання. «Ви знаєте, що держава не давала різницю в тарифах, підписувала меморандуми. Навіть цього року підписувала Меморандум про незбільшення тарифів і це дуже добре. Але мала бути компенсація громадам різниці тарифів. Але цього не відбулося і сьогодні є законопроєкт про списання цих боргів теплопостачальних організацій.  Хочу нагадати: всі міста мають (борги – ТФ). Ну, на приклад, Тернопіль має трошки більше, як 460 мільйонів, Хмельницький – 420, ми маємо 489 мільйонів сьогодні заборгованості. Це разом з пенями, штрафами і це завдяки неефективній роботі саме державних регуляторів і органів. Тому вважаємо, що сьогодні списання є дуже важливим», - зазначив мер, коментуючи засідання у фейсбуці.