Logo

Майбутні прикарпатські держслужбовці склали іспит на знання української мови

Екзамен на рівень володіння українською мовою для держслужбовців та охочих здобути громадянство вперше відбувся в Івано-Франківську. Іспит складали восьмеро людей, які планують працювати на державних посадах.

Про це інформує Типовий Франківськ із посиланням на Суспільне.

За словами заступника директора обласного центру підвищення кваліфікації Любомира Бойчука, іспитові майданчики створили у 13 містах України, у перелік яких увійшов й Івано-Франківськ. Тестування проходитиме тричі на день: о 9:30, 12:30 та 15:30.

Прикарпатка Яна Валіцька планує працювати на державній роботі, тому їй потрібен сертифікат, який підтверджує знання української мови. Напередодні іспиту дівчина пройшла пробне тестування та переглянула правила з української мови.

"Я вважаю, це є справедливо, бо всі будуть впевнені в тому, кого беруть на роботу. Це є важливо, правильне рішення ухвалили", — каже Яна Валіцька.

Іспити відбудуться 20, 22, 27 та 28 липня. Тривалість екзамену на визначення рівня володіння державною мовою становить приблизно 2 години. Адміністратор та інструктор Роман Шкварла стежить за дотриманням правил та допомагає. Перед початком тестів він провів інструктаж для учасників.

Іспит складається з двох частин: письмової та усної. Виходити з аудиторії можна, однак час відсутності зараховується до загального. Поставити на паузу чи зупинити тестування неможливо.

"Дуже важливо в кожній частині натиснути кнопку "Завершити іспит", доки час не сплив. Після виконання кожного тестового завдання обов’язково натискайте кнопку "Зберегти відповідь". Тоді ви побачите повідомлення, що система прийняла вашу відповідь. Крім того, можна змінювати відповіді і відправляти їх повторно", — говорить Роман Шкварла.

Обласний центр підвищення кваліфікації підписав договір про співпрацю з Нацкомісією зі стандартів державної мови, розповідає заступник директора обласного центру підвищення кваліфікації Любомир Бойчук. За його словами, на базі центру створили іспитовий майданчик. Зокрема, комп’ютерне обладнання відповідає усім вимогам: потрібна потужність, належне програмне забезпечення, є навушники з мікрофоном та камери. Зареєструватися для складання іспиту можна на сайті Нацкомісії. В Івано-Франківську тестуватимуть також жителів Закарпаття та Тернопільщини.

"За 15 днів люди мали б отримати у своїх особистих кабінетах результати. Бо одні тести одразу машина перевірить, а другі перевірятиме людина. Ну і аудіозаписи з говорінням теж хтось буде слухати. Тому на це потрібен час, — розповів Любомир Бойчук. — Там є ще така особливість, що якщо людина не склала іспит, не набрала необхідної кількості балів, то повторно можна здати екзамен за 4 місяці".

Отриманий сертифікат про рівень володіння українською мовою є безстроковим.