Logo

Майже 23 мільярди гривень податків сплатили торік прикарпатці на потреби держави

В 2021 році платники податків Івано-Франківщини до Зведеного бюджету України сплатили понад 16 мільярдів гривень податкових зобов’язань та ще 6,7 мільярдів гривень єдиного внеску до Пенсійного фонду.

Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата.

Посадовець зазначила: “Якщо порівняти надходження 2021 року з попереднім періодом, то бачимо, що поступлення до бюджетів всіх рівнів зросли більш як на третину або на 4,2 мільярди гривень. Так, внесок наших платників лише до загального фонду державного бюджету склав 8,7 мільярди гривень. Порівняно з минулорічною сплатою надходження зросли більш як на 3 мільярди гривень”.

В розрізі податків та зборів, зауважила Наталія Зікрата, найбільшу частку надходжень до держбюджету склала рентна плата, її обсяг сягнув 2,9 мільярди гривень, а у порівнянні з січнем-груднем 2020 року її сплата збільшилася вдвічі.

Другим за розміром сплати є податок на додану вартість,торішні надходження склали 2,6 мільярди гривень. У порівнянні з минулорічним періодом показник зріс більш як на 60 відсотків.
Третім за обсягом сплати є ПДФО, його надходження до держбюджету склали 1,6 мільярди гривень і відносно показників минулого року зросли на 270 мільйонів гривень.

Окрім того, платниками податків Прикарпаття впродовж 2021 року до бюджету держави сплачено 645 мільйонів гривень податку на прибуток, 476 мільйонів гривень військового збору, 293 мільйони гривень екологічного податку та інші податкові збори та платежі.

Що ж до доходів місцевих бюджетів, то в 2021 році вони склали загалом 7,5 мільярдів гривень та на 1,3 мільярди гривень перевищили надходження січня-грудня минулого року.

Найбільша частина в структурі надходжень до місцевого бюджету належить податку з доходів фізичних осіб – майже 5 мільярдів гривень, зростання до показника минулого року склало 800 мільйонів гривень.
Платники єдиного податку торік сплатили до місцевої казни області 950 мільйонів гривень, що більше торішніх надходжень майже на 200 мільйонів гривень. Також бюджети місцевих громад впродовж року поповнилися на 868 мільйонів гривень від сплати майнових податків, тоді як торік ця сума була меншою на 83 мільйони гривень.

“Попри нелегкий рік, бізнес Прикарпаття справно виконав свій обов’язок щодо сплати податків і перед державою в цілому, і територіальними громадами зокрема. Ми вдячні їм за високу соціальну відповідальність та висловлюємо сподівання на подальшу конструктивну співпрацю вже в цьому році”, - завершила Наталія Зікрата.