Logo

Меморіал загиблим воїнам на території Коломийської «десятки» розширять. Волонтери збирають кошти

Меморіал «Кожному поколінню своя війна», що його у жовтні 2019 року було встановлено за народні пожертви на території пункту постійної дислокації 10 окремої гірсько-штурмової бригади у місті Коломия, планують розширити.

Про це йдеться на офіційній сторінці бригади у фейсбуці.

Як було зазначено, до цього спонукають нові безповоротні втрати, що їх понесла бригада з моменту відкриття меморіалу і продовжує нести, виконуючи завдання за призначенням у районні проведення Операції об’єднаних сил.

На сьогоднішній день особовим складом бригади спільно з «Фондом підтримки гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» ініційовано збір коштів на розбудову меморіалу.

«Два роки тому, реалізовуючи ідею увіковічення пам'яті тих, хто не повернувся з степів та териконів Донбасу, ми чітко усвідомлювали, що війна, всупереч всім найкращим сподіванням, вноситиме свої болісні корективи в довершений, на перший погляд, образ меморіалу «Кожному поколінню своя війна». На урочистостях з нагоди його відкриття, схиливши голову, ми згадували імена 34 синів та дочок України, які віддали найдорожчу ціну, – свої життя, в ім’я життя майбутніх поколінь. При вибутті бригади на крайню ротацію в зону ООС, поминальний дзвін меморіалу пролунав уже 40 раз….Саме сорок імен на сьогодні закарбовано в граніті, сорок облич залишатимуться в лавах «Едельвейсів», допоки жива Пам'ять…. Ми присягнулись пам’ятати та вшановувати кожного втраченого побратима…ранковий ритуал в день загибелі кожного з них уже став сумною, але важливою традицією. Але … війна продовжує відраховувати свою кляту математику… Цьогоріч ми не дорахувались уже десятьох Героїв…Їх імена лише належить закарбувати на холодному граніті…Тому ми розпочинаємо другу чергу розбудови нашого меморіалу!» - прокоментував ініціативу один з ініціаторів розширення меморіалу – волонтер, директор громадської організації «Фонд підтримки гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».

Зі слів пана Тарасюка меморіал повинен стати більшим «ще на одну данину пам’яті», а якою буде ця данина і чи варто її віддати – то мають визначити самі люди.

Волонтер також відзначив, що станом на 19 травня Фонду вже вдалося зібрати 6,5 тисяч гривень на розбудову меморіалу.

 

Фото: Олександр Тарасюк