Logo

Місяць обізнаності про перинатальні втрати: як в Івано-Франківську вшановуватимуть пам'ять загиблих немовлят

Жовтень - це Всесвітній місяць обізнаності про перинатальні втрати, а 15 жовтня - день пам'яті дітей, які покинули цей світ надто рано.

IMG-2420

Громадська організація “Опіка Ангела”, яка заснована в Івано-Франківську, проводить цей місяць обізнаності в Україні та долучається до Хвилі Світла. Цього року відбудеться наймасштабніша подія до дня пам’яті загиблих дітей за останні чотири роки та пройде під гаслом "Скажімо їхні імена".

Засновниця організації, Наталя Сениця, каже: «Даючи імена діткам, які пробули з батьками зовсім мало, ми визнаємо їхнє життя. Ми допомагаємо зламати стигму довкола теми, яка заважає сім’ям шукати підтримки, знаходити зцілення і, перш за все, мати надію».

Є світова статистика, що одна з 4 вагітностей закінчується втратою. Це може бути викидень, завмерла вагітність, перинатальна або неонатальна смерть. 

Про проблеми, з якими стикаються батьки, що переживають втрату дитини варто говорити. Адже окрім великого болю від втрати, багато з них отримують також травмуючий досвід негідного ставлення, невизнання їхнього батьківства, ретравматизації та відсутності підтримки з боку близьких та спеціалістів. Все це доповнюється важким відчуттям провини і самотності у своєму горі.

Мета цього місяця обізнаності, який проходить по всьому світові вже 19, а в Україні лише 5 років - підвищити рівень поінформованості людей про проблему загибелі дітей у період вагітності, пологів чи відразу після, надати дієві способи підтримки батьків у горі та розвинути культуру бережного співчуття та екологічного горювання. Це можливість батькам, родичам та друзям загиблих згадати своїх немовлят та розповісти про свою втрату, щоб прагнути до покращень, які зараз необхідні батькам та сім’ям в майбутньому.

IMG-2574

Перелік подій у рамках місяця обізнаності та дня пам'яті діток, які покинули цей світ надто рано:

• ГО “Опіка Ангела” весь жовтень запрошує до участі батьків, які знають як це – виходити з пологового з пустими руками, щоб привернути увагу до цієї важливої та дуже табуйованої  у нашому суспільстві теми. Тому закликають їх та їхніх родичів приміряти тематичні рамки для фото профілю в Facebook.

• 15 жовтня о 19:00 всі охочі можуть взяти участь у хвилі світла, запаливши свічу та опублікувати фото запаленої свічки з іменем того, хто живе у вашому серці з хештегом #хвилясвітла2021.

•15 жовтня з 17:30 в Івано-Франківську пройде жива зустріч групи підтримки батьків, які пережили втрату дитини, де о 19:00 батьки запалять свічки, щоб вшанувати пам'ять своїх ненароджених та померлих дітей.

• Також в цей день у Києві голубим та рожевим кольорами буде підсвічено Парково-пішохідний міст.

• З 9 до 15 жовтня на сторінках громадської організації у соцмережах буде публікуватися корисна інформація щодо підтримки батьків, які зазнали втрату дитини.

• З 10 до 20 жовтня буде проведено онлайн флешмоб "Скажімо їхні імена", коли на сторінках ГО “Опіка Ангела” у соцмережах будуть публікуватися імена дітей, яких втратили батьки, та їхні історії. Учасники флешмобу отримають набори підтримуючих листівок, де зможуть вписати імена своїх небесних дітей.

• Також цього місяця у 10 областях України пройдуть традиційні щомісячні зустрічі груп підтримки батьків, які переживають втрату, три з яких будуть проведені офлайн, у Києві, Львові та Івано-Франківську.

Подія реалізовується зусиллями волонтерів ГО “Опіка Ангела” та за досвідом фонду Sands, the stillbirth & neonatal death charity з Австралії та Британії.

Сподіваємося та віримо, що ще більше батьків, які стикнулися з горем втрати дитини, матимуть змогу отримати таку необхідну підтримку, і що завдяки цьому місяцю обізнаності в суспільстві буде трохи більше прийняття та співчуття.

 

mrh-3238-best-low-res