Logo
21 Квітня 2019, 19:08
Теги: вибори

На Косівщині організацію голосування на дому здійснювало замало членів комісії

Сьогодні, 21 квітня, українці у другому турі виборів обирають майбутнього Президента держави.

На одній з дільниць Івано-Франківщини голосування на дому здійснювали двоє членів комісії, замість трьох, інформує ОПОРА, пише Типовий Франківськ.

За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, організацію голосування за місцем перебування у селі Хімчин, Косівського району замість трьох членів комісії здійснювали двоє.

Ситуація трапилась на дільниці №260466. Спостерігачка повідомила, що організовувати голосування виборців «на дому» вирушили двоє членів дільничної виборчої комісії.

«Дільничні виборчі комісії керуються постановою ЦВК №35 від 8.01.2019р., яка передбачає, що голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як два члени дільничної виборчої комісії, проте ця постанова суперечить вимогам частини 9 статті 77 ЗУ «Про вибори Президента України», де зазначено, що голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії», - зауважив Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Він також звертає увагу, що частиною 14 статті 85 Закону «Про вибори Президента України» передбачено, що голосування, проведення підрахунку голосів та встановлення підсумку голосування у разі повторного голосування здійснюються у порядку, встановленому статтями 75-83 згаданого Закону.