Logo
24 Липня 2019, 17:45

Народні ремесла: на Косівщині створили туристичну платформу, яка популяризуватиме давні мистецтва краю

Вже завершився проект «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини» у межах програми Culture Bridges у партнерстві ГО «Perfect Art Group» і Косівської районної ради, за підтримки Косівської міської ради.

у листопаді 2018 року Косівщина була залучена до реалізації ще одного цікавого проекту, пов’язаного із промоцією народних ремесел та формуванням на основі збереженої історико-культурної спадщини якісного туристичного продукту, пише Типовий Франківськ з посиланням на Косівську району раду.

Косівська районна рада виступила партнером громадської організації «PERFECT ART GROUP» з м.Києва, яка об’єднала у своїх лавах людей мистецтва, культури, маркетингу та ІT. Їхні захоплення подорожами Україною, особлива заангажованість українськими Карпатами та бажання творити якісний туристичний продукт за європейськими зразками і стандартами вилились у проектну ідею – «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини», яку було визнано однією з переможців конкурс проектів національної співпраці у рамках програми «Cultural Bridges», що здійснюється Британською радою в Україні у партнерстві з EUNIC – мережею національних інститутів культури Європейського Союзу, за фінансової підтримки ЄС у межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У рамках вищезазначеного проекту було проведено дослідження частини гуцульського регіону з метою виявлення майстрів та мистецьких осередків, які у своїй роботі опираються на традиції народної культури, відроджують або продовжують розвиток автентичних ремесел та готові до активної співпраці із організаціями, що розвивають культурний туризм на Гуцульщині.

У результаті такого дослідження, командою проекту було обрано 13 майстрів та декілька мистецьких осередків на Косівщині і частково на Верховинщині, з якими було налагоджено попередній контакт.

Разом із загальною презентацією проекту було створено 17 відеороликів. Кожен з них становить цікавість не лише з точки зору розвитку туризму та заохочення відвідання майстерні чи мистецького осередку, а – і як документальне підтвердження існування в регіоні автентичних народних ремесел, деякі з яких є рідкісними або такими, що зникають.

Наприклад, у рамках даної етнографічної експедиції було відзнято майстра мосяжної справи – автентичного гуцульського ремесла, яке ще сто років тому мало широке розповсюдження та забезпечувало побут кожної родини литими й інкрустованими виробами з латуні. Проте на сьогоднішній день цей вид ремесла є надзвичайно рідкісним.

Також було задокументовано поетапний процес виготовлення традиційного гуцульського взуття (постолів), музичного інструменту (тилинки) тощо. Зйомки деяких ремесел – гончарство і обробка шкіри – реалізовувались за участі декількох майстрів.

У рамках проекту «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини» було створено новий інноваційно-туристичний, багатофункціональний ресурс Raido (презентаційна версія) для промоції одного з найголовніших скарбів краю – середовища народних ремесел, як мистецького, культурного та туристичного явища.

Це буде особливий ресурс, покликаний надавати туристам різноманітні послуги, що формуватимуться на основі наявної людської, матеріальної, історичної бази народних ремесел. Автори проекту зазначають, що у кінцевому результаті отримаємо продукт, який об’єднав у собі ідеї таких популярних серед туристів порталів як booking.com, tripadisor.com, expedia.com. А Косів, Косівщина і народні ремесла Гуцульщини набудуть більшої присутності у найбільших пошукових системах.

На сьогоднішній день тривають технічні й організаційні роботи для того, щоб протягом найближчих місяців запустити у тестовому режимі роботу платформи Raido на базі районного туристично-інформаційного центру. Запущено процес створення реєстру діючих майстерень, майстрів та осередків народних ремесел, що існують та є активними промоутерами культурного життя регіону і країни. Косівська міська рада та комунальне підприємство «Косів» висловили готовність щодо об’єднання зусиль навколо успішного старту і розвитку відповідної туристично-інформаційної платформи.