Logo
7 Квітня 2022, 17:07

NASA готується до відправки людей на Місяць та Марс

NASA готується відновити ключові випробування своєї найпотужнішої ракети Space Launch System. Вона призначена для відправки людей на Місяць та Марс

Американське космічне агентство (NASA) 1 квітня розпочало підготовку своєї гігантської ракети Space Launch System (SLS) до ключових випробувань, які мали тривати 3 дні. Одна їх довелося скасувати з міркувань безпеки. Спочатку в SLS вдарила блискавка, потім не спрацювали вентилятори і ракета втратила здатність створювати необхідний тиск на платформі.

Тепер команди NASA повідомили, що готуються до наступної спроби провести «мокре» тестування Artemis I. У ході останніх двох тестових прогонів 3 та 4 квітня інженери встигли виконати кілька завдань.

«Команди також змогли продемонструвати свою здатність справлятися з низкою проблем, таких як суворі погодні умови, затримки із запуском та пуском джерела подачі газоподібного азоту, наданого комерційним постачальником, та ремонт таких систем, як вентилятори, які не працювали належним чином», — заявили в NASA.

Генеральне тестування проводиться у рамках підготовки до безпілотної місії Artemis 1 та першого реального польоту SLS. Ракета наступного покоління є найважливішим компонентом програми Artemis, метою якої є висадка кольорової людини та першої жінки на Місяць наприкінці цього десятиліття. NASA налаштоване на червневий запуск. У рамках нього відправлять тестову капсулу Orion без екіпажу в подорож навколо Місяця тривалістю від 4 до 6 тижнів.