Logo
1 Серпня 2021, 16:15

Наслідки реформи: пройшов місяць від старту ринку землі

1 липня в Україні стартувала земельна реформа щодо відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. Пройшов місяць - який результат?

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко зазначає, що ринок землі сьогодні повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі.

"Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які прямують на Схід, та агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося нічого подібного. Ринок працює!", — інформує Міністр.

За його інформацією за 30 днів від старту ринку землі уклали 2901 угоду.

Лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував.

За 30 днів роботи ринку загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га, а сума угод склала 210 млн гривень.

«Тобто, за перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні!», — інформує Роман Лещенко.

image