Logo
27 Липня 2021, 12:31

Найкращі результати за 15 років у Франківську: підсумки ЗНО-2021

Кампанія ЗНО-2021 закінчилась. Цьогоріч франківські випускники склали зовнішнє незалежне оцінювання найкраще за останні 15 років.

Про це на щотижневій оперативній нараді у міського голови повідомила заступниця начальника департаменту освіти і науки міськради Наталія Микула.

За словами пані Наталії, за 15 років школярі Івано-Франківська вперше мали такі високі результати на ЗНО. Крім дев'яти школярів, які склали ЗНО на 200 балів, ще 170 випускників отримали від 195 до 199 балів.

Цьогоріч ЗНО здавали з 5 навчальних предметів. Тести з української мови та математики містили два рівні складності.

"Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання було задіяно 20 закладів освіти. Кількість учасників зростає з року в рік. У 2016 році було 2 162 учасники, у 2021 році – понад 5 тисяч. Зумовлено це тим, що у 2018 році різко зросла кількість тих, хто хоче скласти ЗНО. Адже випускники професійно-технічних навчальних закладів, щоб продовжити навчання у вузі, відповідно до вимог прийому мали здавати ЗНО. Також є ті, які у минулі роки не складали, а цьогоріч вирішили вступати", — каже Наталія Микула.

image

Найчастіше абітурієнти обирали українську мову, адже цей предмет є обов'язковим для вступу в усі вищі навчальні заклади. У ТОП-3 ще увійшли математика та історія України.

image

Проте явка абітурієнтів на ЗНО була невтішною. До прикладу, на ЗНО з української мови було зареєстровано 5 047 учасників, а на іспит прийшли 3 723.

"13 квітня були внесені зміни до закону про проведення ЗНО, діти були звільнені від обов’язкової ДПА у формі ЗНО. Тобто ті, які не планували поступлення, могли не складати. На українську мову понад 900 дітей не прийшли. З математики рівень стандарту було 27 порожніх аудиторій," — пояснює заступниця начальника департаменту освіти і науки міськради Наталія Микула.

 

image