Logo

Небайдужі громадяни: франківець власним коштом реставрує фасад будинку-пам’ятки архітектури

Останнім часом на об’єктах-пам’ятках архітектури Івано-Франківська проводилися реставраційні роботи, які продемонстрували можливості підрядних організацій в цій галузі.

Хороший приклад, своєю чергою, надихнув власників на проведення таких робіт на своїх об’єктах, які є їх приватною власністю.

У Департаменті містобудування та архітектури ІФ розповідають про власника, який на Вічевому майдані за свої кошти почав реставрацію балкону другого поверху на фасаді пам’ятки архітектури будинку колишнього готелю «Київ».

Станом на сьогодні демонтовано металеву ковану огорожу для її реставрації. Будуть відтворені втрачені та реставровані пошкоджені елементи. Після очищення та проведення антикорозійного захисту конструкцію буде знову встановлено. Паралельно з цим з залізобетонної плити балкону буде знято всі нашарування підлогового покриття і виконано гідроізоляційні роботи.

Аналогічно власником ведеться реставрація балкону на будинку по вулиці Гетьмана Мазепи, 24, тільки тут ще на додаток реставрується декоративна ліпнина огорожі.

Всі роботи на вказаних об’єктах ведуться під кваліфікованим наглядом Департаменту містобудування та архітектури.