Logo
2 Липня 2020, 17:43

Нездійснена подорож: як повернути гроші за скасовані авіарейси

Тисячі пасажирів не можуть повернути гроші за скасовані через карантин рейси. Крім того, деяких осіб після поновлення авіаперевезень не пускають до літаків - бо кордони для українців не повністю відкрили.

Скасовані через карантин рейси – це форс-мажор, таке юридичне тлумачення. "Але пасажир не зобов’язаний погоджуватись на будь-які умови. Він має право отримати назад гроші", - каже керівний партнер юридичної фірми Михайло Ілляшев.

Це, за українським законом, може зайняти від трьох до шести місяців. Максим на гроші за скасований рейс іноземного лоукостера чекає вже пів року. "Авіакомпанії дуже погано йдуть на контакт. Через агрегатори стало не можливо взагалі щось повернути. Просто мовчать, не відповідають ні на що і гроші десь там зникли", - каже чоловік.

В агрегаторів, тобто посередників із продажу квитків – тисячі звернень клієнтів без відповідей.

"Ми фіксуємо рекордну кількість звернень клієнтів у зв'язку з карантинними обмеженнями. Наразі свої кошти вже отримали десятки тисяч наших клієнтів, це понад 60 мільйонів гривня. Ми опрацюємо звернення у межах липня", - повідомив директор компанії з продажу авіаквитків Андрій Інгульський. 

Детальніше у сюжеті Сніданок з 1+1: