Logo

Олег Гончарук: В ОДА не розуміють, що інтереси області мають бути на першому місці

Про це вчора написав на своїй офіційній сторінці депутат Івано-Франківської обласної ради, голова облдержадміністрації (2014-2019 роки), заступник голови політичної партії "Українська стратегія Гройсмана" Олег Гончарук.

Минулого тижня дещо резонансним виявилося засідання обласної комісії державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), яка цьогоріч розподіляє трохи більше 231 мільйона гривень. Як зауважив Олег Гончарук, Державний фонд регіонального розвитку – це інструмент для реалізації саме розвиткових проєктів, які без підтримки держбюджету реалізувати неможливо. Більше того, при досить обмеженому ресурсі цьогоріч потрібно максимально ефективно використати кожну копійку. Але виглядає так, що разом з порушенням процедур і норм керівництво ОДА вирішило використати ці кошти як політичний інструмент. 

З перших хвилин засідання стало зрозумілим, що ОДА розробила власний сценарій затвердження результатів оцінювання проектів та розподілу коштів на 2022р, який суперечив не тільки логіці, але й не відповідав діючим нормативно-правовим актам, що регламентують "Порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів ДФРР".

Зокрема:
- не виконано вимогу щодо публічності засідання та оприлюднення результатів роботи комісії; ("засідання регіональної комісії транслюються, та їх записи розміщуються у 5- ти денний строк на офіційному web-сайті ОДА" Наказ 150);
- матеріали і пропозиції ОДА щодо розподілу коштів роздавались членам комісії не завчасно, а вже під час засідання;
- в пропозиціях ОДА проігноровані суспільно важливі об'єкти з високою рейтинговою оцінкою (Будівництво школи в с. Боднарів Калуської ТГ, реконструкція водопровідних мереж в смт Делятин, реконструкція очисних споруд в м. Косів);
- відсутні пропозиції та бачення, що робити з об'єктами, які не завершені у 2021 році і мають високу залишкову кошторисну вартість (Будівництво дитячого садочку в с. Стопчатів, добудова школи у с. Делятин, Будівництво школи в с. Чукалівка).

"Виконавчій гілці влади слід раціонально, а, головне, фахово підходити до такого важливого питання. І основне – інтереси області мають превалювати над політичними вигодами влади та особистими амбіціями чиновників", - йдеться в повідомленні.

Пригадуємо, 20 січня відбулось засідання регіональної комісії Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). На засіданні один із членів комісії з'ясовував, чому 11 мільйонів гривень, виділені ДФРР для школи Красноїлля, що на Верховинщині, ще минулого року по суті були втрачені, адже повернуті до державного бюджету. Окрім того, комісія чомусь "забула" за фінансування школи у Боднареві, хоч даний об'єкт, пройшовши відповідний відбір, мав отримати фінансування з ДФРР.