Logo

Олег Серняк: Не допустити підвищення тарифу на електроенергію для населення

Івано-Франківська районна рада підтримала звернення депутата Олега Серняка до Прем’єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича щодо недопущення збільшення тарифу на електроенергію для населення.

Про це повідомив автор звернення та депутат Івано-Франківської районної ради від Політичної Партії "Всеукраїнське Об'єднання Платформа Громад" Олег Серняк. 

"У численних зверненнях до мене, як депутата районної ради, мешканці Івано-Франківського району висловлюють своє обурення можливим підвищенням тарифу на електроенергію, що в часи складної соціально-економічної ситуації, зумовленої впливом пандемії коронавірусу, стане значним фінансовим тягарем для населення та може призвести до його зубожіння. Також людей обурює, що можливий тариф на електроенергію для мешканців Прикарпаття, який публічно озвучується зокрема заступником міністра енергетики Юрієм Бойком, може бути близько 4-ох гривень за кіловат-годину. І це за наявності в області потужного виробника електроенергії – Бурштинської ТЕС, що водночас є одним з найбільших забруднювачів довкілля не лише в Україні, але й у всій Європі," - пише депутат.

Олег Серняк спільно з депутатами усіх фракцій районної ради вважають, що підвищення тарифу на електроенергію для населення є сьогодні недопустимим, оскільки це призведе до негативних фінансових і соціальних наслідків для жителів Івано-Франківського району та може призвести до краху домогосподарств як однієї з первинних економічних одиниць.

"Вимагаю не допустити до кінця 2021 року підвищення тарифу на електроенергію для населення та повернути пільговий тариф для населення, які економлять споживання електроенергії на рівні до 100 кіловат-годин. При цьому у майбутньому варто розробити диференційований тариф для населення залежно від рівня споживання та запровадити пільговий тариф на електроенергію для релігійних, громадських і благодійних організацій. Вважаю, що таке рішення дозволить зняти соціальну напругу в суспільстві та хоча б мінімально зменшить фінансове навантаження на населення!" - підсумував депутат Івано-Франківської районної ради Олег Серняк.