Logo
24 Квітня 2023, 16:26
Теги: оон, зерно

ООН може допомогти ЄС вирішити проблему українського зерна - Politico

Агентство ООН з Всесвітньої продовольчої допомоги (ВПД) готове допомогти ЄС вирішити проблему українського зерна і доставити його в країни, які його найбільше потребують.

Таку заяву зробив директор глобального Офісу ВПП у Брюсселі та Берліні Мартін Фрік, повідомляє Politico, передає Типовий Франківськ.

Офіційні особи Європейської комісії зустрілися з представниками п'яти східноєвропейських країн, щоб обговорити пропозиції щодо вирішення проблеми величезного припливу українського зерна та інших продуктів харчування після того, як чотири з них - Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія - ввели заборони на імпорт.

"Доставка зерна деяким з найбідніших людей у світі має вирішальне значення в умовах цієї глобальної продовольчої кризи. Ми перевозимо зерно з України через Чорне море і готові працювати з Європейською Комісією та державами-членами для пошуку рішень... Потреби злітно-посадкової смуги є значними, і ми маємо досвід боротьби зі складною логістикою при доставці великих обсягів до нужденних країн", - сказав Фрік.

Як йдеться в матеріалі, ВПД вже доставляє продукти харчування, що експортуються з України в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Доля угоди тепер висить на волосині після того, як Росія заявила, що більше не гарантуватиме безпечний прохід суден після 18 травня.

 

 

 

Фото з відкритих джерел