Logo
10 Червня 2019, 19:07

Пікнік у білому: в Калуші для "кришталевого" хлопчика зібрали 9 000 гривень

Вихідними біля Калуської ЗОШ №5 відбувся "Пікнік у білому", метою якого був не лише сімейний відпочинок, але й благодійність на користь Володі Базюка, який долає "кришталеву хворобу".

15-річний калушанин народився повністю здоровим, але із чотирирічного віку почав часто ламати щось: то руку, то стегно. Батьки не могли зрозуміти, чому у сина такі крихкі кістки, та й лікарі переконували – "не треба вигадувати собі хворобу". Згодом після численних обстежень медики таки підтвердили у хлопчика рідкісне захворювання — "недосконалий остеогенез".

Вартість необхідного обладнання складає 138 672 гривень. Після цього хірургічного втручання зменшиться ризик повторних переломів та значно зменшиться ризик відновлення деформацій, а також – з`явиться можливість самостійно пересуватись без допомоги інвалідного візка чи зовнішньої допомоги.

Володя Базюк завітав на "Пікнік у білому". У коментарі "Вікнам" хлопець розповів про самопочуття, враження від заходу, а також про майбутню операцію.

"Почуваюся дуже добре, настрій – веселий і позитивний. Пікнік подобається, адже дуже багато різних локацій і цікавих розваг. Щодо операції, то її зроблять тоді, коли будуть кошти. Її робитимуть в Інституті патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка. В кістку вставлятимуть титановий стержень, який запобіжить перелому кісток. Очікую, що стану на ноги і буду ходити вільно", - коментує хлопчик.

На благодійному "Пікніку в білому" завдяки небайдужості калушан на операцію вдалося зібрати понад 9000 гривень, кажуть організатори.

На "Пікнік у білому" завітав й інший "кришталевий хлопчик" — учень ЗОШ №5, 15-річний Андрій Панченко.

Умовою участі в пікніку був білий одяг. Організатор благодійної акції — ГО "Інвест" спільно з Союзом українок та когортою калуських майстринь.