Logo
19 Квітня 2019, 22:42
Теги: газ, тариф

Прикарпатці з травня платитиму за газ по 9,72 гривні

З 1 травня ціни на газ знову зростуть. Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" не зможе виконати останню постанову Кабміну про зниження ціни на газ для населення. Тому, з 1 травня вартість газу для побутових споживачів зросте й становитиме близько 9,7-9,8 гривні за кубометр.

 У "Нафтогазі" цю ситуацію пояснюють наступним чином - Кабмін може знизити ціну на газ для населення лише двома способами — надавши пряму вказівку, або внісши зміни до постанови №867, яка передбачає державне регулювання цін на газ для населення.

5 квітня уряд ухвали постанову, що зниження цін на газ для населення близько 1,10 гривню за кубометр. Характерною причиною такого зростання стали рекордні низькі ціни на європейських ринках. А саме звідки Україна його експортує.

«Як повідомляли ЗМІ, що  минулого місяця ціна на газ буде знижуватися. І тому всі мали надію на зниження. Але 15 квітня прийшла до нас додаткова угода, що ціна збільшується на 15 %. Тобто постанова все ж таки в силі і ціна складатиме 9,72 гривні. Ми збентежені цим рішенням. Адже наша задача зібрати кошти і з цих них 90% від населення передати НАФТОГАЗу», - каже директор ТОВ Івано-ФранківськГАЗ ЗБУТ Юрій Пилипів.

Прикарпатці такою новиною обурені. Адже вартість блакитного палива й так висока, а нова ціна взагалі для більшості людей не підйомна.

Деталі дивіться у сюжеті ОТБ Галичина.