Logo

Про отруєння дітей: термінове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

 Сьогодні, 17 червня, відбулося термінове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, щодо ситуації із отруєнням дітей в гуртожитку Коледжу «Технологій та бізнесу» на вулиці Коновальця.

 Комісія проходила під головуванням заступника міського голови Руслана Гайди.

 Як ми повідомляли раніше, сьогодні вночі поступило повідомлення про різкий запах імовірно газу по вулицях Петлюри, Коновальця та Сорохтея. На місце події прибула слідчо-оперативна група та ювенальна превенція, які встановили факт отруєння дітей чадним газом.

 По даному факту відкрито досудове розслідування по статті 325 - порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

 Розглядаються усі можливі версії витоку цієї речовини: як версія транспортування, так і версія розгерметизації. Проводяться роботи з дітьми, які перебували на місці події та жителями прилеглих територій, крім того, робота з  автозаправними станціями і підприємствами які знаходяться неподалік.

 Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, підозрює, що невідомою речовиною може бути метилмеркаптан, витік якого уже двічі фіксувався в місті.
 "Те що троє з дітей в важкому стані - викликає дуже серйозне занепокоєння", - каже пан Ігор.

 "Станом на тепер, імовірною причиною може бути перевезення одоранту в металевих бочках в яких трапилася розгерметизація. Приблизно о 22 годині там була зафіксована фура з ознаками перевезення цієї речовини. Перевіряємо цю інформацію",  - повідомляє  начальник Івано-Франківського міського відділу управління МНС в Івано-Франківській області Василь Мацалак, і зазначає, що лабораторним центром держпродспоживслужби не було встановлено небезпечних чинників у повітрі.

 "На сьогоднішній день здоров'я дітей не викликає занепокоєння. Троє студентів, які перебували в реанімації, зараз, переведені в неврологічне відділення і отримують лікування. Інші п'ятеро перебувають у легкому стані та є під спостереженням лікарів. За опитуваннями дітей, ті з них, які перебували в закритих приміщеннях не отруїлися, а ті які мали відкриті вікна в різних кімнатах - отримали отруєння, деякі з втратою свідомості, і, власне, вони потрапили до реанімації", - розповідає, присутня на засіданні, Марія Бойко начальник управління охорони здоров'я області.

 Комісія прийняла рішення створити робочу групу, яка повинна здійснити обстеження мікрорайону на предмет витоку газу і до 23 червня доповісти про хід робіт.