Logo
4 Жовтня 2021, 09:36

Роз’яснення від «Електроавтотрансу»: Про перевезення тварин у громадському транспорті

Пасажири мають право перевозити безоплатно при собі дрібних домашніх тварин (собак малих порід, котів, птахів, кроликів, шиншил, хом’яків, щурів тощо), які не становлять небезпеки іншим.

Про правила перевезення тварин розповіли в КП "Електроавтотранс" із Івано-Франківська.

Тварини мають бути у спеціальних ємностях (клітка, контейнер, ящик, кошик, цупка сумка із водонепроникним абсорбуючим дном), що унеможливлюють пошкодження чи забруднення транспорту.

Перевозити їх можна безоплатно:

  • на місцях, передбачених для розміщення ручної поклажі
  • на руках у власника-пасажира
  • під місцями для сидіння, біля ніг власника тварини

Також пасажири мають право перевозити безоплатно собак середніх і великих порід (вище 45см в холці, не більше однієї тварини). Обов’язково має бути намордник та короткий повідок (ланцюжок або ремінна прив’язка). А ще – водій має право перевірити документи на тварину.

«Зауважимо, що транспортування тварин у громадському транспорті здійснюється з дозволу водія та за умов дотримання громадського порядку, чистоти і безпеки. Якщо так сталося, що тварина пошкодила, забруднила майно «Електроавтотрансу» або ж інших пасажирів, то власник тварини має відшкодувати вартість або самотужки прибрати за твариною», - відзначили у пресслужбі підприємства.

Перевезення у громадському транспорті інших тварин, в тому числі рептилій, павуків, жуків, заборонено.