Чи дійсно на Прикарпатті має місце засилля нелегальних перевізників? Редакція Типового Франківська вирішила на місці, як то кажуть, у польових умовах пересвідчитись в цьому.
Щоб перевірити, наскільки викладена у звернені ситуація відповідає дійсності, ми прибули на залізничний вокзал – улюблене місце відстою та набору пасажирів «тіньовиків».
Як виявилось, інформація поширюється досить швидко.
Не встигли ми з’явитись з камерою на вокзалі, як «нелегали» звідти забралися разом з технікою. Залишились лише декілька знахабнілих нелегальних нелегальних перевізників, що, як ми зрозуміли з розмови, нікого не бояться. Ймовірно, тому що мають впливові зв’язки у контролюючих органах.
Процес зупинився. Лише в одній автівці сиділи кілька пасажирів, проте власник авто поспішив зачинити дверцята.
Власники автівок стверджують, що мають усі необхідні документи та ліцензії. Проте демонструвати їх, як, власне, і представлятись на камеру не поспішають. Декотрі з них аргументували свою діяльність, нібито вони працюють у режимі таксі. Щоправда, жодних передбачених законом впізнавальних знаків таксі їхні автівки не мали, не кажучи вже про таксометр.
Журналісти Типового Франківська поспілкувались з пересічними громадянами щодо їх ставлення до нелегальних перевізників. Як виявилось більшість людей негативно ставляться до нелегалів.
Засуджують їх також водії ліцензованих перевізників. Деякі з них переконані, що «тіньовими» попросту крадуть у них пасажирів.
З вокзалу наша знімальна група попрямувала на вулицю Старозамкову – на ще одну стоянку «нелегалів», де вони підбирають пасажирів. Втім, телефонний зв’язок все ж таки є швидшим за людину і навіть за автомобіль. Тамтешні «тіньовими» вже були обізнані щодо нас. Тому на місці ми знайшли лише замкнені буси, без табличок з назвами напрямків.