Logo
15 Жовтня 2020, 17:17
Теги: школярі

Школярі з Верховинщини щодня проходять майже 10 кілометрів гірськими дорогами до школи

Більша частина учнів Красноїльської школи, що на Прикарпатті, другий рік поспіль навчається не в приміщенні закладу. Ремонт першого поверху навчального закладу, який "з’їв" грибок, цього року таки розпочали, але закінчити не встигли.

Також не добудували новий корпус. До цих проблем додався й зламаний шкільний автобус. Через це школярі пішки йдуть до школи по шість-сім кілометрів.

Другокласниця Іринка Харінчук навчається у будинку культури. Щодня ходить на обід у їдальню, яка розташована через дорогу, – у приміщеннях колишнього пришкільного інтернату.

"Дивитися вправо, вліво – чи не їдуть машини. Треба переходити дорогу швидше. Я знаю, що треба бути чемною на дорозі", - каже Іринка.

Вихователька групи продовженого дня Марія Федінчук розповідає, що обід займає близько години: зібратися, перейти дорогу, поїсти і повернутися. Це незручно та небезпечно.

"Ми два рази перетинаємо проїжджу частину. Дуже інтенсивний рух. Один вихователь веде 25 дітей. Тому ризики в нас є дуже великі", - розповідає Марія Федінчук.

Директорка школи Марія Шкіндюк каже, що приміщення їдальні в основному корпусі школи ремонтують разом із класами на першому поверсі.

Вже обробили усі приміщення від грибка та залили бетоном підлогу. Зараз замінюють електропроводку. Також поміняли систему водовідведення та на 70 % зробили підпірну стінку – щоб під час дощів школу не заливало водою. До кінця жовтня планують здати в експлуатацію спортзал.

Детальніше в сюжеті Суспільного: