Logo
9 Квітня 2019, 21:13

Смертельно небезпечний шлях: як рятувальники долають дорогу до Піп Івану

Ще далеко до світанку, група рятувальників вже вирушає на гору Піп Іван. Дорогою до КПП шлях складає щонайменше дві години, чим дальше їхати починається польова дорога, а дальше її взагал нема. Ще 8 кілометрів рятівники долають пішки.

Рятувальники перед стартом проводять обов’язкову перевірку, тому що їхня зміна триває 4 дні. Рятівники піднімаються 4 години пішки до обсерваторії. Вони долають смертельно небезпечний шлях снігом більше метра.

Це найтяжчі півкілометра до території старої Польської обсерваторії. Тут знаходиться єдиний рятувальний пост на високогір’ї Карпат. На посту завжди знаходяться 2 рятувальники.

Чорна гора одна із найвищих та найнебезпечніших гір в Україні. Рятувальники розповідають, що цього року спокійного періоду не було, все більше туристів йде у гори. Вже протягом цієї зими 5 людей замерзло насмерть.

«Зимові Карпати зовсім інші, ніж влітку та ніж на фотографії. Погодні умови у високогір’ю завжди є ускладнені та непередбачуваними. Тут є безліч небезпек: низькі температури, урагані вітри, все це може спричинити до летальних випадків», - розповідає керівник Явірницького пошуково-рятувального відділення Василь Фіцак.

Та зауважує, що люди котрі йдуть у гори, повинні розуміти, що може трапитись всяке. І завжди мати декілька варіантів маршруту.

Деталі дивіться у сюжеті Надзвичайні новини.