Продавці запевняють, що найближчим часом ціни змінюватимуться в бік зменшення.
Настала пора фрукта, з якого британська королева Єлизавета ІІ розпочинає кожен свій ранок – слив. Урожай, смак, ціни та попит на сливи вивчається в сюжеті ТСН.
Медові, з кислинкою, великі та дрібні, ми йдемо перевіряти, скільки коштують сливи у Дніпрі – 20 і 40 це найпоширеніші цінники на базарі. Продавці товар нахвалюють: "Це козирна слива!" Майже весь товар місцевий – з сусідніх дач. Місцева угорка найдешевша, але продавці впевнені, що ціна ще впаде. "Може, через півмісяця, коли масово піде, буде більше її. Я думаю, до 15", - каже один із них. Поки ж сливи по 15 більше нагадують крупні чорниці. "Для компотів", - зізнається продавчиня. Окремо лежать сливи з Іспанії – вони по 75 гривень. Решта – привозні херсонські від 30 до 50 гривень. Покупці не торгуються, але й мішками сливи не гребуть. "На оптовому можна купити ще дешевше", - пояснюють вони.
В Івано-Франківську сезон слив тільки починається, тож вони ще трохи в ціні. Найдорожча з Іспанії – 60 гривень за кілогам. Найдешевша на ціннику 18, але скидають і до 14 гривень. "Та кожен рік така ціна", - кажуть продавці. Більшість покупців на сливу наразі навіть уваги не звертають – хочуть наїстись абрикос, які уже відходять. Та й вибір сливи ще невеликий. "Виглядає, що трохи недостигла", - кажуть люди. У пік сезону ціну обвалить місцева слива - запевняють продавці. Вона дуже добре вродила. тож їхній прогноз – фрукти будуть дешевші ніж торік.
На диво, в Києві західноукраїнська слива дешевша, ніж на самому Заході – "ненька" з Буковини продається по 10 гривень. А от ціни на херсонські добряче накрутили, за ціною ж іноземних продаються вінницькі – по 60-65. Але це чесний цінник – найдорожча слива виявляється і найсмачнішою.
Кореспондент ТСН Наталія Гончарова