Logo
18 Березня 2019, 14:59

Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: адвокати хочуть повернути справу на стадію підготовчого засідання

В Івано-Франківському міському суді після продовжили судове засідання у справі Ельдара Астанова, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки Елі Дішлі.

На початку засідання захисники Астанова клопотали про відвід прокурора. Після півгодинної перерви сколегія суддів у клопотанні відмовила.

Відтак захист обвинувачуваного подав до суду ще одне клопотання.

Зокрема захисники обвинуваченого повідомили, що відмовляються від попереднього клопотання про кореспондента Фіртки. Натомість є інше. Адвокат заявляє, що в матеріалах справи не бачив заяви на дозвіл проводити відеозйомку стаціонарною камерою, аргументувавши тим, що минулого засідання була одна камера, сьогодні - дві.

Також долучили до клопотання матеріал із сайту Галицький Кореспондент: стаття про адвоката, який просив видалити з зали суду кореспондента Фіртки. Адвокати заявляють, що у статті були виявленні дані про особу підсудного, що порушує його гідність і честь.

Захисники відзначають, що фото і відео зйомку журналісти можуть проводити тільки з дозволу особи.

«Журналісти мають дотримуватись жостких правил. Щоб робити фото, дозвіл треба брати саме у Астанова, не у суду», - зауважують адвокати.

Відтак попросили суд видалити із зали судового засідання журналістів АН "Фіртка" та "Галицького Кореспондента". Подавши судді роздруківки статті і зроблених фото Астанова, який перебуває за гратами.

Крім того, додають що неодноразово просили і зазначали, що присутність ЗМІ несе негативний характер.

Сам обвинувачуваний Ельдар Астанов зазначив, що повністю погоджується із захисниками.

«Я не давав нікому ніякого дозволу. Я не вбивав Елю Дішлі. Те, що я бачу тут, це те що викривляють інформацію, «спотворюють реальність». Я прошу, щоб ЗМІ дотримувались етики. Я не вбивця, і не має значення студент я чи ні. І моя національність тут ні при чому», - відзначив підсудний.

Прокурор зауважує, що якщо підсудний вважає, що його права були порушені, - він може подавати заяву до суду з цього запитання.

Порадившись на місці, судді , відповідно до статті 27 КПК, у клопотанні по видаленню із зали суду журналістів, відмовив. 

Прокурор Рудий просить продовжити запобіжний захід тримання підвартою на 60 днів. 

Один з захисників Астанова зазначив, що не знайшов у документі формулювання того, що Ельдар Астанов обвинувачений.

Оскільки, за словами адвокатів Астанова, в обвинувальному акті немає сформульованого обвинувачення, заявляють про переведення розгляду справи на стадію підготовчого засідання.

Натомість суддя висловлює спостереження, що раніше сторона захисту це питання не піднімала.

Судді вийшли у нарадчу кімнату. 

Судді прийняли рішення продовжити тримання під вартою на 60 діб, зважаючи на те, що підсудний звинувачується у вчиненні особливо важкого злочину.