Logo

Три мільйони на армію, чотири – на боротьбу з COVID-19… В Івано-Франківській курії УГКЦ озвучили наймасштабніші соціальні ініціативи останніх років

Будь-яка подія, яка є негативною і потребує підтримки Церкви, не проходить повз Курію Івано-Франківської Архієпархії Української греко-католицької церкви, - стверджує віце-економ Архієпархії отець Віталій Максимів.

Наймасштабніші соціальні ініціативи Курії він озвучив вчора в рамках медіа-сніданку, приуроченому прийдешньому Дню журналіста.

Зі слів церковного посадовця, лише на потреби Українського війська протягом 2014 – 2016 років, коли Збройні Сили України відроджувались після розрухи і потребували допомоги, Курія надала допомоги у фінансовому еквіленті 2 859 677 гривень.

В період пандемії COVID-19 Курія згенерувала на потреби боротьби з нею 3 773 085 гривень. Кошти було витрачено на придбання засобів захисту та медичного обладнання для 14 лікарень Прикарпаття, засобів захисту та антисептиків для церковних парафій тощо.

Ще понад пів мільйона гривень Курія Архієпархії виділила на потреби подолання наслідків масштабної повені минулого року. 565 768 гривень було зібрано та витрачено на придбання будівельних матеріалів та продовольчі набори для потерпілих від підтоплень.

Крім того, Курія забезпечила гарячих харчування малозабезпечених категорій осіб під час жорсткого карантину через пандемію COVID-19 та досі продовжує розвозити по селах продуктові набори для нужденних. Загалом на ці потреби Архієпархією вже витрачено 923 763 гривні.

Отець Віталій при цьому зауважив, що йдеться лише про ту допомогу, яку надала власне Курія Архієпархії, без врахування діяльності Благодійного фонду «Карітас-Івано-Франківськ-УГКЦ» та місцевих церковних парафій. «Я зараз говорю не про «Карітас» - «Карітас» має свою велику історію. Я зараз не говорю про окремі парафії, які теж активно долучалися до кожного проєкту. Я зараз говорю про Курію – Єпархію», - зазначив віце-економ і зауважив, що озвучені цифри – це далеко не усі соціальні ініціативи Архієпархії.