Logo
17 Вересня 2021, 10:06

Ціна на газ для побутових споживачів цього року не зросте

Cвітлана Онищук: Вартість блакитного палива для побутових споживачів цього року підвищуватися не буде. 

"На сьогодні немає жодної підстави підвищувати тарифи на газ для прикарпатців. Тож, вартість блакитного палива цього року залишиться незмінною", -  пише на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

«Завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського щодо встановлення річних тарифних пропозицій кожен житель Івано-Франківщини може отримувати газ за ціною, яка є значно нижчою, ніж ми бачимо у новинах про ситуацію на європейському ринку газу, - йдеться у дописі керівниці області. - Хоча ціна на газ зростає у Європі рекордно і досягає вже рівня вище 800 доларів за тисячу кубометрів через деструктивні дії Газпрому, для прикарпатців газ забезпечується за значно нижчою ціною».

Зазначається, що державне підприємство «Нафтогаз» пропонує як для побутових споживачів, так і для виробників тепла і гарячої води по всій країні абсолютно доступні умови для отримання газу:

- для побутових споживачів діє річна пропозиція ціни газу 7,96 грн за кубометр. Якби цієї пропозиції не було, ціна на сьогодні сягала б вже 18-20 грн за кубометр газу;

- для підприємств теплокомуненерго Нафтогаз пропонує трирічні контракти з ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.

«Сьогодні тим, хто дійсно потребує соціальної підтримки, надаються субсидії на оплату комунальних послуг. Верховна Рада збільшить видатки на субсидії цього року – щоб стабільно пройти опалювальний сезон. Водночас, підприємствам теплопостачання держава допоможе розібратися з накопиченими боргами за енергоносії», - повідомляється у дописі.

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване