Logo

У Франківську проведуть фестиваль "Альо! Наука?"

Фестиваль  науково-прикладних експериментів "Альо! Наука?" відбудеться сьогодні в Івано-Франківську, на території Палацу Потоцьких. Особливість свята полягає у тому, що його придумали діти. 

Про це Суспільному Карпати розповів координатор фестивалю, учитель історії Івано-Франківського ліцею імені Миколи Сабата Володимир Половський, передає Типовий Франківськ.

Ліцеїстам-ініціаторам фестивалю по 12 років, найстаршій учасниці – 14.

Ідея фестивалю з’явилася тоді, коли франківська команда "Loading…" брала участь у зимовій "Школі урбаністики". 

"При реалізації ініціативи команда розширилася, також ми долучили партнерську організацію Дубль N, що має досвід реалізації таких проєктів", – каже Володимир Половський.

Партнерів також шукали ліцеїсти. За словами Володимира Половського, всі університети, державні й приватні структури охоче відгукнулися на пропозицію партнерства. Усі партнери працюватимуть безкоштовно.

Щодо практичної частини, то медики, наприклад, покажуть, як надавати першу долікарську допомогу. Інші експерименти до початку фестивалю тримають у таємниці.

Як пояснює учитель, хочуть дати можливість дітям спробувати експериментувати не тільки на уроках, але й у просторі, в опенспейсі.

"Все почалося з: "А давайте, спробуємо". І таким емпіричним, пізнавальним шляхом ми рухаємося у потрібному напрямку. В ідеалі, – каже Володимир Половський, – ми плануємо з Палацом Потоцьким запустити цю подію як регулярну: було би добре проводити такі дійства двічі на рік".

Фестиваль "Альо! Наука?" розпочнеться о 13-й годині.