Logo
22 Квітня 2019, 13:23

У Франківську розповіли про перебіг другого туру виборів Президента України

Сьогодні, 22 квітня, громадська організація ОПОРА спільно з поліцією області презентували результати паралельного підрахунку голосів.

Повторне голосування на Івано-Франківщині відбулося без системних порушень, пише Типовий Франківськ.

«Опора зафіксувала 9 порушень виборчого законодавства. Ці порушення не були критичними, не мали системного характеру та не вплинули на результат виборів», - повідомив координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

Найсерйознішими були дві спроби винести бюлетень з дільниць №260903 та №260857 у Франківську.Ці випадки варто розглядати не як тенденцію, а як дві унікальні ситуації. В оюох випадках члени дільничних виборчих комісій спрацювали дуже оперативно і викликали правоохоронців, які затримали порушників. Відомості щодо обидвох випадків внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У селі Милування Тисменицького району на дільниці 260753 ОПОРА зафіксувала видачу бюлетеня виборцюбез пред'явлення паспорта. У селах Белелуя та Потічок велика кількість виборців намагались отримати бюлетень без пред'явлення паспортів, але після втручання спостерігачів голови комісій відправили людей додому за документами. Виборці встигли проголосувати.  

Інші випадки порушень стосувались роботи дільничих виборчих комісій. Зокрема, на дільниці №260766 села Сілець Тисменицького району, під час ранкового засідання комісії не вівся протокол ДВК. На дільниці №260466 у селі Хімчин, Косівського району, організацію голосування за місцем перебування замість трьох членів комісії здійснювали двоє. На двох дільницях у селі Стецева та Потічок, Снятинського району, виборчі скриньки та кабінки для таємного голосування були розміщені так, що вони не потрапляли у поле зору членів ДВК, поки спостерігачка не звернула на це увагу членів ДВК. 

«В межах цілої України вибори пройшли без системних порушень», - зазначив Морикіт.

За результатами паралельного підрахунку голосів 73,2 % голосів на Івано-Франківщині набрав Володимир Зеленський, 24,3 % голосів набрав Петро Порошенко. 2,5 % - кількість недійсних бюлетенів.

«Дільниці були відкриті вчасно, без жодних порушень. Закрили дільниці о 20.00. Впродовж дня було 14 повідомлень про порушення, за двома відкрите кримінальне провадження. Був складений 1 адмінпротокол за порушення строків передвиборчої агітації», - повідомив начальник поліції Івано-Франківщини Володимир Голубош.

Вцілому ситуація в області спокійна, на лінію 102 за минулу добу надійшло 284 повідомлення.