Logo
8 Липня 2019, 14:23

У Коломиї відбувся авіаційний етнічний фестиваль "Ніч на Івана Купала"

У ньому взяли участь близько 50 літаків.

У повітрі відсвяткували Івана Купала на Прикарпатті. У Коломиї триває однойменний авіафестиваль. Близько 50 літаків злетілися з усієї України і навіть з-за кордону.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Коломия - місто не просто з великим яйцем у центрі, але й таким гарним аеродромом на околиці. Сьогодні та завтра Коломия – центр малої авіації України.

Повітряному трафіку Коломиї може позаздрити навіть Бориспіль. Щохвилини літаки злітають або приземляються. Один за одним сідають борти з Києва, Житомира, круті віражі над злітною смугою крутять пілоти з Чехії.

"Ми заманюємо не тільки польотами, а й нашими краями, нашими горами і нашою гостинністю. Радий, що цим піднімаю престиж Коломиї і престиж України", - розповів організатор авіафестивалю Ігор Табанюк.

Поки пілоти вправляються у точності приземлення, проводять змагання з орієнтування на місцевості – шукають описані їм орієнтири, планеристи  показують вищий пілотаж. 

Погода і справді тут, у горах швидко змінюється. Пілоти великою групою вилітають у бік Говерли. Але вже за 15 хвилин починається бовтанка, темні хмари притискаються до верхівок гір.

Івана Купала не пускає, вирішують забобонні пілоти і повертають в бік Косина. Тут теж є доглянута злітна смуга , на якій зручно перечекати негоду. Українська авіація розвивається, переконує льотчик зі стажем Леонід Крігер. Пілотів стає більше, відкриваються нові аеродроми. 

На тому тижні ми літали в Косино, там відкрили новий аеродром, ще раніше в Підгірцях ми відкрили новий аеродром, тому Україна розвивається не завдяки, а всупереч", - розповів він.

І лише після традиційного  святкування Івана Купала  Карпати подобрішали  і пустили  літаки у своє  серце – до самісінької Говерли.

Олександр Загородний.