Logo

Укртрансбезпека: штрафують за порушення, та чи самі не є порушниками?

До нашого видання Типовий Франківськ звернулися перевізники з офіційним листом допомогти висвітлити проблему нелегалів, яка останнім часом набула масового характеру. Раніше ми уже написали низку матеріалів, а зараз - намагалися поспілкуватися з інспекторами Укртрансбезпеки та перевірити, чи немає у них порушень.

Наша знімальна група разом із колегами видання “Голос-Інфо” виїхали перевірити роботу Укртрансбезпеки. Зустріли транспорт цієї структури на Долинщині, поблизу селища Брошнів-Осада.

Прибувши на місце подій, ми зафіксували низку порушень. По-перше, ми помітили, що при під’їзді до місця відпрацювання Укртрансбезпеки не було жодних знаків, які б вказували на зменшення швидкості та з’їзду з дороги. По-друге, за нашою інформацією, ця ділянка дороги не є сертифікованою, а повинна б бути.

У машині сиділи два чоловіка, без нагрудних жетонів за якими можна було б індентифікувати працівників даної структури. Хто ці люди? Один із них одягнений у форму Укртрансбезпеки, інший представився працівником Укравтодору - у спортивному костюмі. Назвати свої імена та показувати посвідчення вони відмовилися. Спілкуватися із нами також. Крім того, інспектор не надів нагрудну камеру, вона просто висіла на сидінні. За його словами, камера “заважає писати”. Лише коли ми зробили зауваження, працівник у формі зачепив камеру в потрібне місце.

У нас виникло багато питань. А оскільки з нами не йшли на комунікацію, то ми, журналісти, зателефонували в поліцію та викликали на місце події слідчо-оперативну групу, щоб з’ясувати, хто ж ці люди. Адже без посвідчень - вони посторонні. Ми мали намір розібратися, чи немає й інших порушень. Адже ми з колегами побачили, що на лобовому склі не було техогляду на транспортний засіб, який є обов’язковим. На наш запит, щоб показати посвідчення особи, а також техогляд та страховий поліс на автомобіль проігнорували.

Ми з колегами дочекалися представників поліції із Рожнятівщини. Виклали основну проблему, розповіли, що викликає підозри, а у відповідь у нас спитали: “Для чого цей цирк?”. Та все ж, заяву нам написати вдалося і пояснювальну до неї записку теж. Поліціянти по черзі садили у машину чоловіків зі спецтранспорту Укртрансбезпеки, перевіряли документи. Та журналістам нічого не показали, лише закривали перед нами дверцята.

Ми вимагали пояснити, хто ж ці люди зі спецтранспорту Укртрансбезпеки. На це нам внятної відповіді ніхто не дав. Показали лише фотографію посвідчення у смартфоні, яка нібито і дає право проводити перевірку на трасі. Розвіяти наші небезпідставні підозри та показати документи на техогляд, страховку, сертифікат, направлення на цю ділянку - теж відмовилися. Така поведінка очевидно вказує, що ця слідчо-оперативна група, та чоловіки зі спецтранспорту Укртрансбезпеки, посвідчення яких ми так і не побачили, - знайомі.

Представники поліції не виконали нічого, про що ми просили. Лише пообіцяли вислати документи на нашу заяву.

Що цьому передувало?

До нашого видання Типовий Франківськ, й до інших впливових видань Прикарпаття, звернулися представники офіційних перевізників. Їхнє прохання - допомогти висвітлювати проблему нелегальних автоперевізників. Крім того, підприємці скаржаться, що єдиний контролюючий орган, який має слідкувати за легальністю перевізників - Укртрансбезпека - не працює над розв’язанням цієї проблеми.


Ще тоді підприємці скаржилися на бездіяльність Івано-Франківського обласного управління Державної служби України з безпеки на транспорті. А сьогодні - журналісти стикнулися із тим, що інспектори навіть не виконують належним чином свої прямі службові обов’язки, що вже говорити про розв’язання інших проблем із нелегальними перевізниками, чим вони теж повинні займатися.

Та наше журналістське розслідування на цьому не завершується. Ми й надалі шукатимемо усі відповіді на наші питання.

 

Більше - за посиланням.