Logo
14 Грудня 2021, 20:04

Університет нафти і газу буде опалювати найбільшу церкву Прикарпаття за допомогою інноваційної технології

Івано-Франківський університет нафти і газу підписав угоду про співпрацю з Екобюро УГКЦ. В основі договору – співпраця  у сфері екології, енергоефективності та освітньо-просвітницька діяльність.

Про це йдеться на сайті університету.

Під час зустрічі з представниками адміністрації, викладачами,  науковцями та студентами університету відбулось урочисте підписання Договору про співпрацю між університетом (підписант – ректор Євстахій Крижанівський)  та Екобюро УГКЦ (підписант – Архієпископ та Митрополит Івано - Франківський Володимир Війтишин).

В основі договору – співпраця  у сфері екології, енергоефективності та освітньо-просвітницька діяльність. В рамках договору передбачається, як напередодні зазначив ректор ІФНТУНГ, в найбільшій церкві Прикарпаття – Церкві святих Володимира і Ольги, університет створить полігон з інноваційних методів обігріву великогабаритних будівель. Це – пілотний проєкт з впровадження експериментальної інноваційної технології з залученням наявного в ІФНТУНГ теплового насоса, а тепло планується відбирати з каналізації.

Не дивно, що такий проєкт зацікавив Блаженнішого Святослава Шевчука. Якщо експеримент вдасться в Івано-Франківську, то  він готовий застосувати методи науковців ІФНТУНГ  для обігріву приміщення Патріаршого собору УГКЦ у столиці.

Крім того, договір містить ще низку важливих положень, що сприятимуть покращенню екологічної ситуації в регіоні та країні. Так,  предметом договору є співпраця в галузі навчальної, інноваційної, наукової, проєктної діяльності, енергоефективності, культурної та природоохоронної роботи, покращення забезпечення теоретичної і практичної підготовки студентів, а також участь в організації професійного, соціально-економічного та культурного розвитку, реалізації цільових програм.

 Всі присутні на зустрічі свідомі того, що людству потрібна нова філософія життя, висока екологічна культура і свідомість, і готові за це боротись. А ще переконані, що цей день увійде в історію як початок великої праці, результати якої стануть прикладом для інших, а оцінять їх майбутні покоління!